ZOHAK Filminin Galası Yapıldı

0

 

Başrollerini Erkan Çelik ve Seda Kement ’in paylaştığı gerilim-dram türündeki Zohak filminin galası 6 Haziran Çarşamba günü, İzmit’de gerçekleştirildi. Çekimleri İzmit’te gerçekleşen özgün senaryosu ile dikkat çeken filmin galasına film ekibi, oyuncular, İzmit Belediye Başkanı Yardımcısı Güray Oruç katıldı. 8 Haziran’da vizyona girecek filmin yönetmeni aynı zamanda yapımcısı Adem Uğur, “Güzel bir film çektik. Korku filmi diyoruz ama değil. Drama-gerilim tarzı diyebiliriz. İyi bir iş çıkardığımıza inanıyorum” dedi.

İzmit Belediyesi tarafından desteklenen film korku-grilim ve dram arasında kalmış aslında tamda kendine özgü bir tarzı bulamış bir film. Son zamanlarda Türk sineması korku ve komedi filmlerinin çekiciliğine kapılmış gidiyor. Yapımcılar taşıdıkları gişe kaygısını ya romantik komedi ile aşamaya çalışıyor yada korku filmlerine sarılıyor. Nede olsa korku filmlerinin her zaman bir alıcısı vardır.

Film eleştirmenleri filmin oyunculukları ve yönetmenlikleri hakkında henüz bir fikir bildirmedi. Tek söyledikleri filmin kurgusunun kendine özgü bir tarzının olduğudur.

Vizyon için gün sayan Zohak filmi için çekim yeri İzmit’te gala düzenlendi. Geceye katılanlar gala öncesi iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarın ardından galanın yapılacağı yerde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adem uğur ile birlikte yapımcılığı üstlenen Feride Gören, “Standartların dışında bir film oldu. Filmi geçen yıl İzmit’te belediye desteği ile çektik.Korku- gerilim tarzında bir film. Biz çekerken çok çok mutlu olduk. Bizlere herkesin desteği oldu. Filmimize çok güveniyoruz ” diye konuştu.

Marka Şehir Olma Yolunda İlerliyoruz

Çok heyecanlı olduklarını belirten İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit’te, İzmit markası altında bir film çekilmesinden çok mutlu olduklarını söyledi. Oruç sözlerine şöyle devam etti: “Feride hanım 26 yaşında ama biz de bir o kadar genç ve vizyoner bir belediyeyiz. Bugüne kadar İzmit pişmaniyesiyle, simidiyle tanınan bir şehirdi. Ancak son yıllarda İzmit’in gazozunu, İzmit’in 3 bin yıllık tarihini, İzmit’in film platolarını konuştuğumuz bir marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir şehir haline geldik”

 

Hikayesinin etkileciliği tartışılsada Zohak sonuçta bir ‘İçine Cin Kaçma’ klasiğini işliyor. ve olaylar onun üzerinde örgülüyor. Oyuncularda yönetmenin vermek istediği kalıba girmek için ellerinden geleni yapmışlar. Bu çabalarının ne kadar yeterli olduğuna da seyirciler karar verecek. Filmin oyuncu kadrosunda Gamze Bayraktaroğlu, Seyhan Arman, Gizem Nur Doğa, Ahmet Özyavuz, Abdullah Şekeroğlu, Bülent Yaşık, Anıl Yıldız, Nigar Navruzova ve Burak Gürsesyer alıyor.

Sonuç olarak yerli korku-gerilim filmlerini izlemek isteyenler gidip izledikten sonra yorumlarını bizimle birlikte paylaşabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.