GALADA CEM KARACA SÜRPRİZİ

İsmail Hacıoğlu’nun başrolde olduğu, 26 Ocak Cuma günü vizyona girecek “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminin galası Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Nuri Bilge Ceylan’dan İlker Başbuğ’a, Haluk Levent’ten Kerem Cem’e, Cahit Berkay’a kadar sanat ve siyaset dünyasından pek çok değerli ismin katıldığı gecede “Cem Karaca” sürprizi yaşandı. 

Filmin sonunda, başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu ve Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca sahneye çıkarak aramızdan yirmi yıl önce ayrılan Cem Karaca’nın hologramıyla karşılıklı düet yaptılar. Müzik direktörü Cem Öğet’in yönettiği kırk kişilik orkestra eşliğinde efsanevi sanatçının unutulmaz eseri “Tamirci Çırağı” şarkısını üçü birlikte seslendirdiler. 

Bütün salonun da büyük bir coşkuyla eşlik ettiği şarkı sırasında izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı. Film, 26 Ocak Cuma günü tüm Türkiye’de vizyon yolculuğuna başlıyor.

Fikri Harika Prodüksiyon (Özgür Tari) ve Aytaç Medya (Aytaç Ağdağ) ortak yapımcılığında çekilen, 26 Ocak Cuma vizyona girecek “Cem Karaca’nın Gözyaşları” galası AKM’de yapıldı. Film bitiminde ise izleyicileri şaşırtan, sevindiren ve duygusal anlar yaşatan büyük bir sürpriz gerçekleşti. 

Müzik Direktörü Cem Öğet’in yönettiği 40 kişilik orkestra sahnede yerini aldıktan sonra, Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ile İsmail Hacıoğlu “Tamirci Çırağı” şarkısını seslendirmeye başladı. Ardından aramızdan 20 yıl önce ayrılan efsanevi sanatçı Cem Karaca’nın hologramı sahnede belirdi ve alkışlar eşliğinde karşılıklı düet yaptılar. Bu çok özel anlarda izleyiciler hem şarkıya eşlik etti hem de gözyaşlarını tutamadı. Şarkı bitiminde İsmail Hacıoğlu ve Emrah Karaca dakikalarca ayakta alkışlandı.

Nuri Bilge Ceylan, İlker Başbuğ, Haluk Levent, Kerem Cem, Ebru Şahin, Gözde Duru, İrem Helvacıoğlu, İzzet Öz, Nejat Yavaşoğılları, Cahit Berkay gibi birbirinden değerli isimlerin katıldığı gecede ayrıca filmde kullanılan, İsmail Hacıoğlu’nun giydiği Cem Karaca kostümleri de sergilendi.

“Cem Karaca’nın Gözyaşları” Bu Cuma Vizyonda

Danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın yaptığı filmin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık, Gayet Güzel Filmler ve Yüksel Aksu’nun kaleme aldı. Müzik direktörlüğünü Cem Öget’in yaptığı filmin yönetmen koltuğu ise sektörde etkileyici projelere imza atan Yüksel Aksu’ya emanet. 

Cem Karaca’nın sanat kariyerinden çok daha fazlasını keşfetmeye davet eden film, sanatçının müzik dünyasının ötesinde annesi, babası, aşkları ve biricik çocuğuyla iç içe geçen bir aile portresi de sunuyor. Türk sinemasının ve müziğinin zengin mirasına bir saygı duruşu niteliğindeki “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminde Cem Karaca rolünde İsmail Hacıoğlu’nu izliyoruz. 

Filmde ayrıca Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Meral Çetinkaya, Melisa Döngel, Alper Saldıran, Kubilay Tunçer, Emre Özcan, Ali Talha Kırışgil gibi birbirinden değerli oyuncular rol alıyor. “Cem Karaca’nın Gözyaşları” Türk müziğinin ikonik ismi Cem Karaca’nın hayatını beyazperdeye taşırken izleyicilere birbirinden güçlü karakterlerle dolu bir biyografi sunuyor. Film, 26 Ocak Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona giriyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.