ÖDÜLLÜ TÜRK SANATÇILAR VOLTA NEW YORK 2023 ÇAĞDAŞ SANAT FUARI’NDA

0

Dünyanın önemli sanat etkinliklerinden biri olan ve 17 Mayıs’ta kapılarını açacak olan Volta New York 2023 GAMA Gallery ile bu yıl Türk sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapacak. Sertap Yeğin, Nevres Akın, Ercan Ayçiçek, Kadir Akyol, Ceylan Atuk, Asmer Alpaslan, Oben Yılmaz Koray Erkaya ve Tuba Önder Demircioğlu, eserleri ile birlikte Türk sanatçıların yeni yaklaşımlarını New York’a taşıyacaklar…

Ödüllü Türk sanatçıların eserlerinin de yer alacağı New York’un en iddialı sanat etkinliklerinden biri kabul edilen Volta Art Fair, 17-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Her yıl dünyanın dört bir yanından önemli sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturan Fuar’a bu yıl ellinin üzerinde galeri katılırken GAMA Art Gallery ile ve Abrek Inc. desteğiyleTürkiye’den 9 ünlü sanatçının eserleri Fuar’ın en dikkat çekici standında yerini alacak.

Türk çağdaş resim sanatının önemli temsilcilerinden Sertap Yeğin, Nevres Akın, Ercan Ayçiçek, Kadir Akyol, Ceylan Atuk, Asmer Alpaslan, Oben Yılmaz ve dünyanın tanınmış fotoğrafçıları arasında bulunan ödüllü fotoğrafçı Koray Erkaya ile sanatsal üretimin düşünce ve felsefeden ayrı olmayacağına inanan seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu da eserleriyle Türkiye’yi temsil edecek.

30 Yılı aşkın zamandır New York’ta çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve sanatsal alanlarda önemli çalışmalar yürüten Abrek Inc. Kurucusu Mustafa Dağdelen ve resim, görsel sanatlar, moda tasarım, film dallarında aldığı eğitimlerle sanatı odağına alan kardeşi Semra Dağdelen’in GAMA Art Gallery işbirliğiylegerçekleştirdiği girişim ile Türk sanatının ve sanatçılarının dünya arenasında daha iyi tanıtılması amaçlıyor. GAMA Art Gallery Kurucusu Şule Altıntaş, portfolyolarında Avrupa, Kuzey Amerika ve Türkiye’den tanınmış ve gelişmekte olan sanatçıların bulunduğunu belirterek, özellikle Türk sanatçılara fırsatlar sunmayı ve ilerleyebilecekleri yollar açmayı hedeflediklerini;Volta’nın Metropolitan Pavillion’daki 2023 etkinliğine katılımın da bu anlamda önemli olduğunu ifade etti.

New York Art Fair’in dünyanın farklı bölgelerinden sanatsal yaklaşımları bir araya getiren ve en prestijli sanat etkinliklerinden biri olduğunu vurgulayan Semra Dağdelen de “Bu yıl Fuarda çeşitli ülkelerden ellinin üzerinde galeri yer alacak.Alanında başarılı sanatçılarımızın bu Fuar’da yer alması da ülkemiz açısından büyük önem taşıyor. Çağdaş Türk sanatının uluslar arası alanda tanınmasına katkı sağlamak ve Türk sanatının temsilcileri olan ödüllü sanatçılarımızın eserlerinin dünya arenasında hak ettiği yeri almalarına destek olmak amacıyla bu girişimlerimiz sürecek. Sanata farklı bakış açısı getiren ve Türk çağdaş sanatına yenilik getiren sanatçılarımızı daha geniş kitlelerle buluşturmaya devam edeceğiz. Sanatsal çabalar Türkiye’nin geleceğine de katkı sunuyor bu sebeple de ayrıca önemsiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.