YENİ HAFTADA DasDas SEVİLEN TİYATRO OYUNLARI VE KEYİFLİ KONSERLERLE ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

0

Sanatseverlerin tiyatroya doyacağı yeni haftada DasDas; ‘Vahşet Tanrısı’, ‘Westend / Batının Sonu’, ‘Ben Varım’, ‘Zengin Mutfağı’ gibi kendi oyunlarını ziyaretçileriyle buluştururken kapılarını ‘Cimri’, ‘Feramuz Pis!’ ve ‘Doğal ‘Afet’ gibi konuk oyunlar için de açacak. ‘Hollywood Film Müzikleri’, ‘+1 Sunar: Pop Bu. Bu Pop’, ‘Pandami Music’, ‘Kafası Karışık Kontrtenor’ konserleriyle DasDas’ta bu hafta aynı zamanda müzik dolu akşamlar yaşanacak.


 

DasDas SahneTansu Biçer’in yönetmenliğini üstlendiği, Serkan Keskin’in Harpagon performansıyla beğenileri topladığı Molière’in klasik eseri ‘Cimri’ye 16 ve 17 Mayıs akşamları 20.30’da ev sahipliği yapacak. Keskin’le beraber Sezin BozacıAhmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra’yı aynı sahnede buluşturan ‘Cimri’de izleyenler, belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakarak garip rastlantılara tanık olacak. 

DasDas Atölye‘Hollywood Film Müzikleri’ konseri ile 17 Mayıs akşamı 21.00’de Open String Quartet ve Özge Metin’i ağırlayacak. Müzikseverlere keyifli dakikalar sunacak olan konser, kült filmlerin unutulmaz müziklerini DasDas Atölye seyircisiyle buluşturacak.


Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’i aynı sahnede buluşturan Yasmina Reza imzalı ‘Vahşet Tanrısı’, Celal Kadri Kınoğlu yönetmenliğinde 18 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. DasDas’ın ilgiyle takip edilen oyununda ebeveynlerin hikayesi komik bir dille masaya yatırılacak.

DasDas Atölye18 Mayıs akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında Sema Elcim imzalı ‘Feramuz Pis!’ oyununu konuk ediyor. 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan ‘Feramuz Pis!’Çiçek Dilligil, Çağdaş Tekin, Aybanu Aykut, Batur Belirdi, Melisa Berberoğlu, Dilara Mücaviroğlu ve Ataberk Öge’yi aynı sahnede bir araya getirirken İstanbul Feriköy’de yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli çocuğu Feramuz’un büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle verdiği savaşı ele alıyor.

Moritz Rinke imzalı ‘Westend / Batının Sonu’ 19 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de seyircilerin önyargılarını alt üst etmeye hazırlanıyor. Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’in aynı sahnede buluştuğu oyun, Charlotte ve Eduard’ın eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları gece üzerinden bu yüzyılın tüm bireysel trajedilerinin komedisini sarsıcı bir dille ortaya koyacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde oyunları en çok sahnelenen yazarların başında gelen Lauren Gunderson’un kaleme aldığı ‘Doğal Afet’ 19 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Ahmet İlker Ergin’in yönetmenliğindeki oyunda Nilperi Şahinkaya’nın tek kişilik performansı seçilen anlatım tarzından ötürü kalabalık bir kadro seyrediyormuş hissi uyandırıyor. Oyunda yaklaşmakta olan bir fırtına sırasında sığınakta tek başına hesaplaşma hissiyle baş eden bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Daha önce The Beatles Seven Yalnız Değildir ve Başkası Olma Tarkan Ol geceleriyle ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatan DasDas, bu sefer de müzikseverleri Madonna ve Michael Jackson şarkılarıyla eğlencenin dozunu artırmaya davet ediyor. ‘+1 Sunar: Pop Bu. Bu Pop’, 20 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Sahne’de.

DasDas AtölyeMurat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ oyunu ile yalnızların sesi olmaya devam ediyor. 20 Mayıs akşamı 21.00’de kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesinin seyirciye aktarılacağı oyunda Ceren BozÜmit ErlimSabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor. 

DasDas, pandemi döneminde sosyal medyayı sarsan pandalı arkadaş grubu ‘Pandami Music’ ile müzik dolu bir akşama ev sahipliği yapacak. Daha önce hiç yayınlamadığı sürpriz mash-up’ları ile müzikseverlerin karşısına çıkacak olan grup, 21 Mayıs akşamı 21.30’da DasDas Paribu Sahne’de dinleyicilere keyifli bir akşam yaşatacak.

‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ 22 Mayıs günü 13.00’te DasDas Atölye’de minik tiyatroseverlerle buluşacak. En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın, dostu Astro ile çıktığı yolculuğun anlatıldığı oyun, sadece bir çocuk oyunu olmayıp ailelerin de keyifle izleyeceği eğlenceli bir performans sunuyor.

Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’ 22 Mayıs günü 15.00 ve 19.00’daki matine ve suare seanslarıyla DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu’nun aynı sahnede buluştuğu, Akpınar’ın aynı zamanda Mert Fırat ile yönetmenliğini yaptığı oyun, izleyenleri keyifli bir komedinin parçası yapacak.

Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği çocuk oyunu ‘Göçebe’ 22 Mayıs günü 16.00’da DasDas Atölye’de sahnelenecek. Pelinsu Ekşioğlu ve Gamze Güzel’in sahneyi paylaştığı oyun, fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç görmediği bir sahilde bulan Cıbıra ile sahile kamp yapmaya gelen Cıbıro’nun hikayesini konu alıyor.

Vasıf Öngören imzalı ‘Zengin Mutfağı’ 23 ve 24 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne seyircileri için iki akşam üst üste oynanacak. Usta sanatçı Şener Şen’e Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan’dan oluşan genç bir kadronun eşlik ettiği oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını gözler önüne seriyor.


Peter Lund imzalı ‘Ben Varım’ 25 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Her insanın kendi mucizesini yaratması gerektiğine inananların hikayesini konu alan oyun, umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımıza ışık tutuyor. DasDas’ın beğenileri toplayan müzikli oyununun kadrosunda Alper BaytekinDidem BalçınEcmel İsErdem AkakçeHülya Gülşen, Iraz YöntemName Önal ve Tuğrul Tülek yer alırken oyunun yönetmenliğini ise Ümit Aydın üstleniyor. 

Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı, prömiyerinden bu yana ilgiyle takip edilen ‘Bir İhtimal Daha Var’ 25 Mayıs akşamı 21.00’da DasDas Atölye’de sahnelenecek. Ebru Nihan Celkan’ın yazdığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği oyun, hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak eleştiriyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından sahneye uyarlanan ‘Ağaçtaki Kız’ 26 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun, iki gencin hikayesini etkileyici bir dille seyirciye aktaracak.


DasDas Atölye 26 Mayıs akşamı 21.00’de ‘Medea’ya Göre Ahlak’ oyununu ağırlıyor. İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı oyun, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ı aynı sahnede buluşturan oyunun yönetmenliğini ise Yeşim Özsoy üstleniyor.

27 Mayıs akşamı 20.30’da Nuri Harun Ateş DasDas Paribu Sahnesi’nde olacak. ‘Kafası Karışık Kontrtenor’ şovuyla unutulmaz bir performansa imza atacak olan Ateş, ülkenin aktüel sosyoekonomik ve politik ikliminde yaşanan değişikliklere şarkılar eşliğinde değinecek.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

16 MayısPazartesi20:30DasDas SahneCimri
17 MayısSalı20:30DasDas SahneCimri
17 Mayıs Salı21:00DasDas AtölyeHollywood Filmleri Müzikleri
18 Mayıs Çarşamba20:30DasDas SahneVahşet Tanrısı
18 MayısÇarşamba 21:00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Feramuz Pis!
19 Mayıs Perşembe20:30DasDas SahneWestend / Batının Sonu
19 Mayıs Perşembe21:00DasDas AtölyeDoğal Afet
20 MayısCuma21:00DasDas AtölyeYalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
20 MayısCuma21:00DasDas Sahne+1 Sunar:Pop Bu. Bu Pop
21 MayısCumartesi21:30DasDas Paribu SahnesiPandami Music
22 MayısPazar13:00DasDas AtölyeAstro Ay’a Tırmanıyor
22 MayısPazar15:00DasDas SahneDeli Bayramı
22 MayısPazar16:00DasDas AtölyeGöçebe
22 Mayıs Pazar19:00DasDas SahneDeli Bayramı
23 MayısPazartesi20:30DasDas SahneZengin Mutfağı
24 MayısSalı20:30DasDas SahneZengin Mutfağı
25 MayısÇarşamba20:30DasDas SahneBen Varım
25 MayısÇarşamba21:00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Bir İhtimal Daha Var
26 MayısPerşembe20:30DasDas Sahne Ağaçtaki Kız
26 MayısPerşembe21:00DasDas AtölyeMedea’ya Göre Ahlak
27 MayısCuma20:30DasDas Paribu SahnesiNuri Harun Ateş “Kafası Karışık Kontrtenor”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.