İlker Savaşkurt, Sinemaya Dair Soruları Cevaplandırıyor! ‘İlk Film Seminerleri’ 14 Aralık’ta 5. Kat Atölye’de Başlıyor!

“Damat Koğuşu – Groom’s Block” filmi ile dikkatleri üzerine toplayan yönetmen İlker Savaşkurt, “İlk Film Seminerleri” kapsamında sinemaseverlerle buluşuyor. Ünlü yönetmen, Türkiye’nin farklı şehirlerinde ücretsiz gerçekleşecek bu seminerlerde, sektörün önde gelen isimlerini konuk ederek deneyimlerini izleyicilere aktarmayı hedefliyor.

Ödüllü filmi “Damat Koğuşu – Groom’s Block” ile dikkatleri üzerine toplayan yönetmen İlker Savaşkurt, “İlk Film Seminerleri” kapsamında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Amirler Film tarafından, sinemaya ilgi duyanlara yönelik düzenlenen seminerlerde İlker Savaşkurt, sektörün önde gelen isimleri ile bir araya gelerek, bir filmin çekilmeye karar verildiği günden izleyici ile buluştuğu güne kadar geçen süreçte yaşananları ilk ağızdan aktarmayı hedefliyor.

Ücretsiz düzenlenen ve katılımın amirlerfilm@gmail.com adresine yapılan kayıtlarla sınırlı olduğu seminerlerin ilki 14 Aralık, saat 13:00’da, 5. Kat Oyunculuk Atölyesi’nde, oyuncu Funda Eryiğit’in katılımıyla gerçekleşecek. İkinci buluşma ise 22 Aralık tarihinde, saat 15:00’te, Damat Koğuşu filminin gösterimi eşliğinde Ankara Route’da gerçekleşecek. Ankara’da düzenlenecek etkinlikte İlker Savaşkurt’un konukları, filmin senaristi Mehmet Kala ile oyuncularından Cem Anıl Kenar olacak.

Daha ileri tarihlerde İzmir, Eskişehir, Antakya, Adana ve Mersin’de de düzenlenmesi planlanan ve Amirler Film’e ait sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek seminerlere, film müzikleri bestecisi Uğur Ateş, önemli kurguculardan Ali Aga ve yine tanınmış oyunculardan Özgür Emre Yıldırım gibi isimler konuk olacak.

Yönetmen İlker Savaşkurt, aynı zamanda 2020 yılının ilk çeyreğinde çekimleri tamamlanan yeni filmi Akis’i sinemaseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Başrolünde usta oyuncu Selçuk Yöntem, Tarık Emir Tekin ve Yasemin Szawlowski’nin yer aldığı, tamamı İngilizce olarak çekilen filmin uluslararası alanda büyük başarılara imza atması bekleniyor. Akis, İstanbul’da bir otelde geçen sıra dışı senaryosu ve hikâye kurgusu ile ön plana çıkıyor. Senaryosu Mehmet Kala ve İlker Savaşkurt’a ait filmin çekimleri Amirler Film ve Hasan Adalı tarafından gerçekleştir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.