Şişli Belediyesi tarafından 26 Ekim Cumartesi günü düzenlenen Flash mob gösterileri ile İstanbullular Cumhuriyet Bayramı sevincini yaşadı. “Benim Cumhuriyetim” yaklaşımıyla düzenlenmiş olan ‘Şişli Cumhuriyet Bayramı Şöleni’nde sürpriz biçimde Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın Şefi Özgür Oğuz yönetiminde, her biri 10. Yıl Marşı’nı çalarak teker teker bir araya gelen ve orkestrayı oluşturan sanatçılar bir anda tüm kalabalığın durup eşlik ederek izlediği coşkulu bir konser sundular.

DIYAMAN FİLARMONİ ORKESTRASI, SÜRPRİZ KONSERİ İLE SOKAKLARDA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU YAŞATT

 

Cumhuriyet’in 96. yılı kutlamaları çerçevesinde ŞişliBelediyesi, “Cumhuriyet Hepimizin sloganı ile doğudan batıya, güneyden kuzeye bir köprü oluşturarak Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla birlik beraberlik içerisinde karşılıyor. Cumhuriyet coşkusu Şişli’de Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın Şefi Özgür Oğuz yönetimindeki orkestranın gerçekleştirdiği sürpriz gösterilerle başladı. Orkestranın içinde yer alan Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın hikayesi, Adıyamanlı müzik öğretmenleri ve öğrencileri tarafından altı yıl önce kurdukları bir hayal üzerine yola çıkmalarıyla başladı. 

 

Şişli’nin Atiye Sokak ve Mıstık Parkı gibi farklı noktalarında düzenlenen flash mob gösterileri ile sokaklar bir anda kalabalıkların toplandığı bir konser alanına dönüştü. Aralarında Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de bulunduğu ve İstanbulluların coşkuyla eşlik ettiği bu özel gösterileri, Orkestranın Maçka Demokrasi Parkı’nda verdikleri etkileyici konser takip etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.