Ekim Ayında Sahne Pulchérie, Ödüllü Oyunlarla Perdeyi Açıyor

0

Zabel (BGST Tiyatro), Kürklü Venüs (Yolcu Tiyatro) ve Artık Bir Davan Var (BGST Tiyatro) gibi geçtiğimiz sezonda izleme fırsatı bulduğumuz oyunların yanı sıra,   Yolcu Tiyatro’nun bu sezon sahnelediği Kapıların Dışında oyununu da Ekim ayında izlemek mümkün olacak. 

Sabit Doğan

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, BGST Tiyatro, REST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor.

Perde Ekim’de Açılıyor!

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Ekim’de perdelerini yeniden açıyor. Zabel (BGST Tiyatro), Kürklü Venüs (Yolcu Tiyatro) ve Artık Bir Davan Var (BGST Tiyatro) gibi geçtiğimiz sezonda izleme fırsatı bulduğumuz oyunların yanı sıra,   Yolcu Tiyatro’nun bu sezon sahnelediği Kapıların Dışında oyununu da Ekim ayında izlemek mümkün olacak. Ayrıca bu sezon Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri de devam edecek. Üç yönetmenin ortak yapımı olan ve 2014 yılında Cannes Film Festivali Altın Kamera ödülünün sahibi olan Parti Kızı filmi Sahne Pulchérie’de izlenebilecek.

 

Ekim Ayında Sahne Pulchérie’de:

 

11 Ekim Cuma (20.30): Zabel – BGST Tiyatro

12 Ekim Cumartesi (20.30): Kapıların Dışında – Yolcu Tiyatro

18 Ekim Cuma (20.30): Parti Kızı – Film Gösterimi (ücretsiz etkinlik)

19 Ekim Cumartesi (20.30): Kürklü Venüs – Yolcu Tiyatro

25 Ekim Cuma (20.30): Artık Bir Davan Var – BGST Tiyatro

 

 

 

Sahne Pulchérie

 

sahnepulcherie@sp.k12.tr

Facebook.com/SahnePulcherie

Twitter.com/SahnePulcherie

Instagram.com/sahnepulcherie

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.