ENKA Kültür Sanat, geçtiğimiz yıl Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar konçertosunu seslendirmek üzere bir araya gelen Tolga Salman ve Kağan Korad ikilisini 7 Kasım’da, yeniden bir araya getiriyor.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA, Tolga Salman ve Kağan Korad ikilisinin keyifli sahnesini, 7 Kasım Çarşamba akşamı 20.30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’na taşıyacak.

Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar için konçertosunu seslendirmek üzere 2017 yılında bir araya gelen Tolga Salman ve Kağan Korad, geçmişten günümüze uzanan Arjantin müzikleri, klasik batı müziği ve Türk bestecilerin yapıtlarından oluşan bir repertuvarla seyircilere keyifli dakikalar yaşatacak.

Müziğin iki usta ismi bir arada

Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya’da tamamlayan Tolga Salman, modern tango müziğinin önde gelen bestecileri ve uyarlama ustalarının etkisiyle 2002 yılında bandoneon çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çok sayıda tecrübeli müzisyenle birçok projede yer alan Salman, senfonik müzik topluluklarıyla ve şeflerle sahneye çıktı.

Müzikal eğitimini Bilkent Üniversitesi’nin Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nde tamamlayan Kağan Korad ise, lisans ve sanatta yeterlik programlarından yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Müzikal kariyerinde uzun soluklu oda müziği guruplarıyla büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer aldı. Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında birçok ülkede sayısız konser veren Korad, yer aldığı projelerde birçok farklı eserin dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi.

30 TL olarak fiyatlandırılan konser biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.