BBDSO 11 Ekim’de düzenlenecek konserini Orkestra’da büyük emeği olan Prof. Hikmet Şimşek’e ithaf ediyor.

Beethoven ve Haydn’ın eserlerinin seslendirileceği  ve Rus keman virtüözü Fedor Rudin Orkestra’ya eşlik edeceği konseri, Cemi-i Can Deliorman yönetiyor.

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 11 Ekim Perşembe akşamı düzenlenecek konserde Prof. Hikmet Şimşek anısına sahneye çıkıyor. BBDSO, Orkestra’nın kuruluşunda büyük emeği olan Şimşek’in vasiyetinde de yer alan ve Beethoven’ın “Eroica” başlıklı 3. Senfonisinin İkinci Bölümü olan “Cenaze Marşı” ile Bursalı müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Haydn’ın 49. Senfonisi “La Passione”nin de çalınacağı konserde ünlü Rus keman virtüözü Fedor Rudin de Beethoven’ın ölümsüz eseri Op. 61 Keman Konçertosu ile Orkestra’ya eşlik edecek. Konserin yönetimi ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yardımcı şefi Cemi-i Can Deliorman’a teslim edilecek.

11 Ekim Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi //www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabiliyor.

Saat 20:00

Bilet Fiyatı İndirimli 10 TL Tam 20 TL

Detaylı Bilgi İçin: Sobraz İletişim – Didem Tandaç

didem.tandac@sobraz.com0536 568 57 50

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.