Keti’den yeni single yeni klip!

0

Kınay Production etiketiyle 6 Nisan’da yayınlanan single çalışması “Sahi Ya Kaç Yıl Geçti” ile tüm dijital platformlarda yerini alan Keti, şarkısını bir kliple taçlandırıyor. 

Söz ve müziği grup üyelerinden Egemen Sarıkaya’ya ait olan şarkının düzenlemesi yine Egemen Sarıkaya ve Erhan Tonbul imzası taşıyor. “Sahi Ya Kaç Yıl Geçti” şarkısının kayıtlarını Arda Erdem, miks ve mastering çalışmaları Aziz Berk Erten tarafından yapıldı.

Şarkının video klibi bir gencin yaşanmışlıkların ve zorlukların ardından dünyasını farklı bir açıdan yeniden düzenlemesini konu alıyor. Klibin yönetmen koltuğunda Egemen Sarıkaya otururken, yardımcı yönetmen olarak Erhan Tonbul yer almakta.

Grup üyelerinin gözükmediği kısa film tadında ilk klip olan “Sahi Ya Kaç Yıl Geçti”nin çekimlerine Eskişehir eşlik etti.

 

Keti

2009 yılının Haziran ayında geçmiş projelerini sonlandıran Egemen Sarıkaya ve Hüseyin Deniz tekrardan bir araya gelme kararı aldı.

Böylece Keti’nin temelleri atılmış oldu. Beste ağırlıklı bir grup olan Keti’ye 2010 yılının Ocak ayında Serhat Şenel’in, 2011 Mart ayında Erhan Tonbul ve Atilla Ersin Dumlu’nun katılımıyla Keti tamamlanmış oldu. 2017’nin sonlarına doğru ise Keti’ye kuruluşundan beri her yönden destek veren Kemal Saydam, Dumlu’dan davulu devraldı.

28 Şubat 2010 tarihinde Ankara’da Midas’ın Kulaklığı (M.K) Kayıt Stüdyosu’nda “Pişmanlık” ve “İstanbul” adlı parçalarının kayıtlarını gerçekleştiren Keti, 5 Mart 2010’da ilk parçası “Pişmanlık”ı, 6 Nisan 2010’da ikinci parçası “İstanbul”u yayınladı. 24 Eylül 2010’da ‘Kanatsız Melek’i dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Uzun bir hazırlık sürecinden sonra keti Mart 2016’da 12 besteden oluşan “Bizim Hayalimiz” adlı albümünü yayınladı ve ilk klibi “Ver Beni Yalnızlığa” isimli çalışmaya çekildi.

Keti’nin Kınay Production etiketiyle yayımlanan ve Türkiye’nin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut ile birlikte söyledikleri “Hayat Böyle” isimli parçası Ağutos 2017’de dinleyicisiyle buluştu.

Adından sıkça söz ettiren ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Keti, kendisini çok özletmeden Kınay Production etiketiyle single çalışması Sahi Ya Kaç Yıl Geçti’yi 6 Nisan’da tüm dijital platformlara sundu. Şimdi ise Sahi Ya Kaç Yıl Geçti için klip zamanı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.