Sinemada geçen hafta sonunda Türkiye’nin Oscar aday adayı filmi ‘Ayla’ 400 bini aşkın seyirciyle liderliğini korudu. Interpress’in Box Office Türkiye’den derlediği bilgilere göre, 5 haftadır liderliğini sürdüren Ayla’nın şimdiden 3,5 milyon seyirci sayısını aştığı ve bu yıl şu ana kadar en çok izlenen 2. film olduğu belirlendi.

 

Sinemada geçen hafta sonunda Türkiye’nin Oscar aday adayı filmi ‘Ayla’ 400 bini aşkın seyirciyle liderliğini korudu. Interpress’in Box Office Türkiye’den derlediği bilgilere göre, 5 haftadır liderliğini sürdüren Ayla’nın şimdiden 3,5 milyon seyirci sayısını aştığı ve bu yıl şu ana kadar en çok izlenen 2. film olduğu belirlendi. Ayrıca bu yıl toplam seyirci rekoru da kırılacak. 2017 yılının bitmesine yaklaşık bir ay kala, toplam seyirci sayısı 62 milyon 129 bin 194 rakamına ulaşarak daha şimdiden 2014 yılına ait olan yıllık toplam seyirci rekoru kırılmış oldu. Daha önce yıllık en fazla seyirci sayısına ulaşıldığı 2014 yılında sinemaya 61 milyon 245 bin 258 seyirci gitmişti.

Haftanın vizyona yeni giren filmlerinden ‘Kardeşim Benim – 2’, açılışını 212 bin 429 seyirciyle yaparak listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Vizyondaki beşinci hafta sonunu geride bırakan ‘Yol Arkadaşım’ ise 150 bin 102 seyirciyle üçüncü sırada yer aldı. ‘Justice League: Adalet Birliği’ vizyondaki ikinci hafta sonunda 134 bin 253 seyirci ile listenin dördüncü sırasında yer bulurken, beşinci sırayı ise hafta sonu 82 bin 243 seyircinin izlediği vizyona geçen hafta giren ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun?’ filmi aldı.

Seyirci sayısındaki artış ile birlikte, medyadaki haber sayısı da artıyor: Hafta boyunca sinema ile ilgili olarak medyaya 360 binden fazla haber yansıdı.

filmizle, sinemada rekor kıran filmler, sinema yıldızları, en iyi rekor filmler, en çok izlenen filmler, film sıralaması, en iyi komedi filmleri, rekor kıran sinema filmlerini nelerdir? film yıldızları? en çok izlenen filmler, rekor kıran gerilim filmleri, rekor kıran korku filmleri, 

en iyi filmler ile ilgili aramalar

en iyi filmler yabancı

en iyi filmler 2017

en iyi filmler listesi

en iyi filmler ımdb

en iyi filmler izle

en iyi filmler türk

en iyi 10 film

ay işığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.