18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali; 10 Kasım Cuma akşamı (dün akşam), ‘Cumhuriyet Bestecileri’ konserine sahne oldu. Gürer Aykal’ın yönettiği Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ‘Cumhuriyet Bestecileri’ konserinde, ünlü piyanist Emre Elivar izleyiciyle buluştu.

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde müzikle anıldığı konserde, salonda duygu dolu anlar yaşandı. Antalyalıların akın ettiği konserde dakikalarca süren alkış aldı.

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl da yıldızlar geçidine sahne oluyor. Festival kapsamında 10 Kasım Cuma akşamı (dün akşam), ‘Cumhuriyet Bestecileri’ konseri, izleyiciyle buluştu. Atatürk’ün ölüm yıldönümü vesilesiyle en güzel bestelerle anıldığı konserde, ünlü piyanist Emre Elivar’a Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşlik etti.

Festivalin Sanat Yönetmenliğini de üstlenen şef Gürer Aykal’ın yönettiği ve Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği konserde, Atatürk’ün eğitim alması için Avrupa’ya bizzat gönderdiği müzisyenlerden biri olan Ulvi Cemal Erkin ve Ahmet Adnan Saygun gibi ünlü Türk bestecilerin eserleri de seslendirildi.

MÜZİĞİN KALBİ ‘SANAT ŞEHRİ’ ANTALYA’DA ATIYOR!

Sanat Yönetmenliğini Şef Gürer Aykal’ın üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin sürprizlerle dolu programı, Antalyalı sanatseverlere müzik dolu unutulmaz günler yaşatıyor.

Türkiye’nin en önemli orkestralarından biri olan ‘Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’ ve Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin orkestrası olarak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in destekleriyle kurulan ‘Akdeniz Filarmoni Orkestrası’, Antalya Kültür Merkezi’nde birbirinden ünlü solistlere eşlik edecek ve dünyaca ünlü orkestra şefi Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy tarafından yönetilecek.

Festivalin bundan sonraki programında;

17 Kasım’da Flamenko Caz türünde Ariadna Castellanos,

22 Kasım’da Hakan Şensoy yönetiminde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte, Anadolu ezgilerinin senfonik rock türünde yeniden yorumlandığı konserde Çağ Erçağ(Viyolonsel) & Nurkan Renda (Gitar),

26 Kasım’da ‘Romantizmin Tutkulu Sesi’ ve Pedro Almodovar‘ın ‘Yüksek Topuklar’ filminin unutulmaz sesi “İspanyol Diva” Luz Casal,

29 Kasım’da ise 100 genç müzisyenden oluşan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası Antalya Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

GÜHER&SÜHER PEKİNEL, 1-2 ARALIK’TA SAHNEDE

Türkiye’nin en önemli festivali olarak bilinen gerek yurtiçinden gerek yurtdışından övgüler alan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1-2 Aralık’ta dünyaca ünlü Şef Leonard Slatkin’in yöneteceği konserlerle son bulacak.Final konserlerinde Akdeniz Filarmoni Orkestrası; olağanüstü şiirsel müzik anlayışları ve özgün stilleriyle, uluslararası müzik camiasında özel bir yerleri olan Güher ve Süher Pekinel’e eşlik edecek. Kariyerleri boyunca pek çok sayıda ödüle layık görülen Güher ve Süher Pekinel; Avrupa, Uzakdoğu ve ABD’nin başlıca konser salonlarında çaldıkları resitallerden sonra, bu kez Antalyalı müzikseverlerle bir araya gelecekler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, her yıl sanatseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen festival; bir kez daha klasik müzik, caz ve Flamenko dünyasından birçok müzisyeni müzikseverlerle buluşturacak. 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde, gerçekleşecek tüm etkinlikler boyunca 468 müzisyen Antalyalı müzikseverlerin huzuruna çıkacak.

Videolar: http://bit.ly/APF18Videolar

cumhuriyet ile ilgili aramalar

cumhuriyet son dakika

cumhuriyet gazetesi son dakika

cumhuriyet nedir

cumhuriyet altını

cumhuriyet ilanı

birgün

evrensel

yurt gazetesi

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.