İstanbul Opera ve Balesi Sezonu Gala Konseri İle Açtı

0

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu Emek sahnesinde verdiği bir gala konsri ile açtı.

Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilen sezon açılış konseri, İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan’ın açılış konuşmasının ardından başladı. Suat Arıkan; 2017-2018 Opera ve Bale program açıklamasında; ünlü roman yazarı Ahmet Ümit’in bir eserinin Operaya uyarlandığının haberini verdi. Seyircilere, “ AKM’ye dönene kadar bizlerin yanında olduğunuz için çok teşekkür ederim. Yakın bir zamanda yeni yerimizde olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı şef Roberto Gianola yönetirken, solistler Evren Ekşi, Hale Soner ve Barbora Fritscher, Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Jules Massenet, Richard Wagner ve Richard Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserlerinden bölümler seslendirdi.

Evren Ekşi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Zorlu PSM işbirliğiyle gerçekleştireceği “Gala Konseri”ni de sanatseverlerle buluşturacak. Zorlu PSM’de 12 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de verilecek konserde Bizet, Verdi , Puccini, Donizetti ve Bellini gibi önemli bestecilerin operalarından oluşan repertuvarı, orkestra şefi Serdar Yalçın ve deneyimli solistler Aylin Ateş, Murat Güney, Efe Kışlalı, Hüseyin Likos, Ayşe Sezerman ve Nazlı Deniz Süren sunacak.

Barbora Fritscher
Evren Ekşi- Barbora Frıtscher- Hale Soner

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here