İstanbul Fringe Festival, 5. Yılında Sınırları Sorguluyor

0


Her yıl olduğu gibi Türkiye’den ve dünyadan alternatif işleri, İstanbul’un farklı yapılardaki sanat mekanlarında seyirciyle buluşturan performans sanatları festivali Istanbul Fringe Festival, bu yıl 16-23 Eylül tarihleri arasında kente yayılacak. 5. edisyonuna hazırlanan festival, gösterilere, atölyelere, panellere ve partilere ev sahipliği yapacak.

Her yıl eylül ayının 3. haftasında, Türkiye’den ve yurt dışından tiyatro, dans, performans disiplinlerinden işleri İstanbul’un farklı noktalarında katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival, 5. edisyonu için programını açıkladı. Bu yıl Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun desteğiyle16-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek festival, 21 gösteri, 6 atölye, paneller ve partilere ev sahipliği yapacak. 

Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Birleşik Krallık, İsrail, İtalya, Hollanda, Hindistan, Japonya, Kanada ve Yunanistan olmak üzere 10 ülkeden ekipleri ağırlayacak festival, bir kez daha İstanbul’un karakteristik sanat mekanlarına ve kamusal alanlarına yayılacak. Bu yıl festivalin mekan destekçileri arasında Arter, Barış Manço Kültür Merkezi, BeReZe Gösteri Evi, Caddebostan Kültür Merkezi, Çıplak Ayaklar Dans Akademisi, DasDas, ENKA Sanat, Fişekhane, Hope Alkazar, Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy, Karga, Sakıp Sabancı Müzesi ve Tuhafier yer alıyor. Performans sanatlarını şehrin farklı noktalarına ulaştırmayı amaçlayan festivalin, kamusal alanda gerçekleşecek ücretsiz etkinlikleri de ilerleyen günlerde duyurulacak. 

Festivalde yer alacak etkinliklerin detaylarına buradan ulaşılabiliyor. 

Festival Biletleri 3 Ağustos’ta Satışta

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.