30. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ BAŞLADI

0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 26 yıldır Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 7 Temmuz Cuma akşamı Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşen muhteşem bir geceyle başladı. Festivalin destekçilerine plaketlerinin takdim edildiği törende, Takeshi’s Cashew ve Genç Caz+ finalistlerinden Eggmann Quartet konuklara hareketli bir gece yaşattı.

Sunuculuğunu İpek Atcan’ın yaptığı gecede, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nin tarihi atmosferini, Anadolu funk, progresif, krautrock, Afrobeat notaları ve Latin ezgileriyle hareketlendiren Takeshi’s Cashew ve Genç Caz+ grubu Eggmann Quartet konuklara renkli bir gece yaşattı.

Törende İstanbul Caz Festivali’ne desteklerinden dolayı TC Kültür ve Turizm Bakanlığı adına TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent’e teşekkür plaketleri takdim edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına teşekkür plaketi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Abbas’a sunuldu. Beylikdüzü BelediyesiKüçükçekmece Belediyesi ve Şişli Belediyesi‘nede teşekkür plaketleri takdim edildi. Ayrıca İKSV Kurucu Sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu ile İKSV Sigorta Sponsoru Zurich Sigorta’ya da desteklerinden dolayı teşekkür plaketleri verildi. Plaketleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner takdim etti.

Festivalin 26 yıldır ana sponsorluğunu üstlenen Garanti BBVA’ya, Otomotiv Sponsoru Volvo Car Turkey’e ve festivalin gerçekleştirilmesine yüksek katkıda bulunan Anadolu Efes, Mey|Diageo ile Snoc Outdoor Furniture’a plaketleri takdim edildi. Plaketleri İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak takdim etti. 

Festival, önümüzdeki 10 gün boyunca heyecanla beklenen yıldız isimlerin konserlerinin yanı sıra gelenekselleşen etkinlikleri Caz Vapuru+1’li Gece Gezmesi ve Parklarda Caz ile devam edecek.

30. İstanbul Caz Festivali, bu yıl ilk kez cazı ve yeşili Parkorman’da buluşturuyor. Festival, The Lumineers, KovacsMorcheebaRiff CohenAlfa Mist ve Mammal Hands gibi dünyaca ünlü sanatçı ve müzik gruplarını ağırlayacak. Festival heyecanı, şehrin en güzel mekânlarından The Marmara Esma Sultan Yalısı ve Sultan Park Swissôtel the Bosphorus’un yanı sıra festivale ilk kez ev sahipliği yapacak Robert Kolej Konak Teras’ta devam edecek.  

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.