Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner’in 2017 yılında kurduğu, eğitim ve sahne uygulamalarıyla tiyatroseverlerden yoğun ilgi gören Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) kendi oyunlarının yanı sıra konuk tiyatro topluluklarının oyunlarını da sahnesinde seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.

 

20 ve 27 Kasım 2019 tarihlerinde saat 20.30’da ŞOGEN konuk tiyatro ekibinin sahneleyeceği “TOPUKLU TERLİK SÜT YAPAR” oyunu; toplumsal cinsiyet rolleri ve kimlikleri, cinsler arası iletişim ve etkileşim biçimlerini tartışmaya açarken, aşk, evlilik, ilişki, annelik gibi olgulara tarihsel/toplumsal bir sorgulamanın önünü açıyor.

 

“Topuklu Terlik Süt Yapar oyunu”da, bütün bu meselelere ironik bir dille yaklaşıyor. Kırk yaşında epey sert bir viraja giren Müjde hayati bir karar almak üzeredir! Kendisine ve hayata sorduğu bir yığın soruya cevap bulabilecek mi? Oyun, Müjde’nin bu arayışlarına seyirciyi de ortak ediyor. Figen Şakacı’nın yazdığı, Yönetmenliğini Altuğ Görgü’nün, kostüm tasarımın Neslişah Yılmaz’ın yaptığı oyunda, İrem Altuğ, Atilla Can Çelebi, Murat Liman, Nilgün Türksever, Altuğ Görgü, Özlem Toptaş rol alıyorlar.

“TOPUKLU TERLİK SÜT YAPAR” 20 ve 27 Kasım Saat 20.30’da ve Cihangir Atölye Sahnesi’nde (CAS) seyirciyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.