Rutubet

0

Sahnemizin kurucusu Sertaç Ayvaz’ın yazdığı oyun, The Damp (Rutubet) ; Chicago, Stafford House sahnesinde 15 Ağustos 2019’da prömiyer yapıyor.  

Oyun, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde oyunlar yönetip atölyeler gerçekleştiren S. Neil Fleckman tarafından yönetildi. Oyunu İngilizce’ye Bartu Alankaya çevirdi.

Yazarın 2013 yılında kaleme aldığı Rutubet, yine kendi rejisi ve Öykü Sahne oyuncularıyla, 2014-2016 yılları arasında Kadıköy’de sahnelendi. Oyunculardan Ecem Öztürk de, Ekin Yazın Dostları Küçük Salon Genç Yetenek Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

The Damp (Rutubet), dünya üzerinde en önemli sorunalardan biri olan cinsel istismar konusu çevresinde şekilleniyor. Oyun, yıllar önce yaşadığı travmayı gizleyen ve başka bir şehire taşınarak atlatmaya çalışan genç kadının iç dünyasının yanı sıra, onu çevreleyen esrarengiz çemberi de ele alıyor. Bu çerçevede; sevgi, güç ve paranın insan üzerindeki etkisini irdeliyor

 

 

 

 

 

 

 

Rutubet’in yanı sıra; Dut Şerbeti, Aşkın Telifi, Musakka, Hayatın Çakallı Yolları, Işıklı Ayakkabılar ( Ç.O.), Trafik Dostları (Ç.O.) oyunlarının da yazarı olan Sertaç Ayvaz, aynı zamanda yönetmenlik, oyunculuk ve eğitmenlik alanlarında yaklaşık yirmi beş yıldır tiyatroya emek vermektedir. 1993 yılında Tiyatro Açıkça’yı kuran Sertaç Ayvaz, on yıldır da ,şu an Kadıköy’de yerleşik bulunan sahnelerinde (ÖyküSahne) çalışmalarını sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.