Hipokrat, Canan Ergüder ile Kenan Ece’yi bir araya getiriyor.

0

Yeni evlenen çifti uzun bir aradan sonra yeniden tiyatro sahnesinde göreceğiz.  Canan Ergüder ve Kenan Ece birlikte Erdi Işık’ın yazdığı Kayhan Berkin’in yönettiği ‘ Hipokrat’ oyunu ile aynı sahneyi paylaşacaklar. Toy İstanbul’un yeni sezon oyunlarından birisi olan ‘Hipokrat’ ın provası tamamlanmak üzere.

Konusu:

 

Oyun çok başarılı olan iki doktorun bir yılbaşı gecesi bir ameliyathanenin lavabosunda karşılaşırlar. Birisi Suriyeli bir çocuğun ameliyatını yapmak üzereyken diğer doktor reşit olmayan yeni evlenmiş bir genç kızın ameliyatı için gelmiştir. Olmak istemedikleri bir zamanda ve yerde karşılaşırlar. Böylece iki farklı olay örgüsünden ırkçılık, taciz, etiket, kariyer ve cinsiyet başlıkları altında VİCDAN kavramını sorgulatır.
Hipokrat aynı zamanda doktorların bireyin yaşama hakkına ne kadar sadık olduklarını da sorgulayan bir oyun.

Bu oyunda daha önceden ‘Bayrak’ oyunundaki rolü ile başarılı bir performans gösteren Canan Ergüder’I uzun bir zamandan sonar tiyatro sahnesinde göreceğiz. Başarılı oyuncu aynı zamanda Behzat Ç.’nin yeni bölümlerinde de rol aldı.

Canan Ergüder’ı:Nehir (2013), Bomba (2010),Bayrak (2009) oyunlarında izlerken Kenan Ece Bakarsın Bulutlar Gider oyununda tanıdık. Iki yeni evli çifti birarada izlemenin hazzı nasıl olacak merakla bekliyoruz.

Not: Sizlerde bu iki başarılı oyuncu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilir. Sorularınızı bizlere gönderebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.