Grand Pera, kanserli çocuklara umut olacak

0

Unutulmaz Yeşilçam müzikleri, 19 Haziran’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde! Yeşilçam tutkunları Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) destek olmak için Grand Pera Emek Sahnesi’nde bir araya gelecek

Kültür ve sanatın buluşma noktası Grand Pera Emek Sahnesi, birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Unutulmaz Yeşilçam Müzikleri projesi ile oldukça beğeni toplayan Taşplak Senfoni Orkestrası, Grand Pera Emek Sahnesi’nin büyülü atmosferinde 7’den 70’e herkesin hafızalarında yer edinen Yeşilçam müziklerini dinleyicilerle buluşturacak. 19 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilecek konserin geliri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlanacak.

Unutulmaz Yeşilçam Müzikleri Grand Pera Emek Sahnesi’nde yeniden hayat bulacak

Ah Nerede’den Çöpçüler Kralı’na, Çiçek Abbas’tan Hababam Sınıfı’na, Züğürt Ağa’dan Düttürü Dünya’ya kadar Türk Sineması’nın klasikleşen birçok film müziğinin orijinallerini, Hollywood anlayışına benzer bir film-scoring tekniğiyle orkestral ortama aktaran Taşplak Senfoni Orkestrası’nın repertuarında 70’e yakın Türk filminde kullanılan 100’den fazla müzik yer alıyor. Türk Sineması için film müzikleri arşivi niteliği taşıyan Taşplak Senfoni Orkestrası’nın konserinde müzikle eşzamanlı olarak ilerleyen fotoğraflarla da dinleyiciler Yeşilçam’ın muhteşem atmosferini Grand Pera Emek Sahnesi’nde yeniden yaşayacak. Konserde ayrıca Yeşilçam’ın en çok sevilen oyuncularından olan Adile Naşit’in balmumu heykeli de Madam Tussauds’nun destekleriyle organizasyonun fuaye alanında Yeşilçam tutkunlarıyla buluşturulacak.

Grand Pera, kanserli çocuklara umut olacak

7 yıl önce “Taşplak sevdiği müziği çalar” sloganıyla çıktıkları Yeşilçam yolculuğuna 60 kişiden oluşan müzisyen kadrosu ile devam eden Taşplak Senfoni Orkestrası’nın konserinden elde edilecek gelirin tamamı Grand Pera yönetimi ve Taşplak ekibi tarafından Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) bağışlanacak. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi gören aileler ve hekimlerinin bir araya gelmesiyle kurulan KAÇUV, maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinde sürekliliğin sağlanması, kanserle mücadelede önemli bir ihtiyaç olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının oluşturulması amacı taşımaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.