Asterix: Sihirli İksirin Sırrı ((Asterix: Le Secret De La Potion Magique)

0

Asterix serisinin son filmi Asterix:Sihirli İksirin Sırrı Fransa’da rekor kırdı. Yönetmenliğini Alexandre Astier, Louis Clichy yaptığı filmde Christian Clavier, Guillaume Briat, Alex Lutz, Alexandre Astier rol alıyor. Bu bölümünde Asterix yetenekli ve dürüst bir büyücü bulmak için Galyayı baştan başa dolaşmaya başlar. 2014 yılında Roma sitesi ile vizyona giren Asterix’in devam filmi ülkemizde 15 Şubat 2019 tarihinde vizyona girecek. Özen film’in dağıtımcılığını üstlendiği film Fransa’da ilk haftasında bir milyon seyirciye ulaştı.

İlk filminden bu yana sinema salonlarını dolduran Asterix serisinin son filmi Asterix: Sihirli İksirin Sırrı, Fransa’da rekor kırdı! 5 Aralık’ta vizyona giren film en iyi çıkışı yaparak ilk haftasında 1 milyon seyirciye ulaştı. Fransa’da bir süredir devam eden sokak gösterilerine ve vizyondaki güçlü rakipleri; Grinç, Örümcek Adam: Örümcek Evreninde, Ölümcül Makineler’e rağmen film, gişede büyük bir başarı yakaladı. Uzun bir süre daha vizyonda kalması planlanan film, üçüncü haftayı iki milyona yaklaşan seyirci ve yaklaşık 12 milyon dolarlık hasılatla kapattı.

2014 yılında Asterix: Roma Sitesi animasyon filmi ile seyirciyle buluşan serüvenin, 4 yıl aradan sonra bu yıl vizyona girecek filminin konusu şöyle:

 

Yenilmez Galyalıların gücüne güç katan Sihirli İksir için ot toplamaya çıkan Büyüfix ufak bir kaza geçirir. Artık iyice yaşlanan Büyüfix’in, bu kaza üzerine Galyalıların geleceği ile ilgili endişesi artmaya başlamıştır. Büyüfix, Asterix ve Oburix’in eşliğiyle sihirli iksirin tarifini paylaşacağı, yetenekli ve dürüst bir büyücü bulmak üzere Galya’yı baştan başa dolaşmaya karar verir.

 

Asterix: Sihirli İksirin Sırrı 15 Şubat’ta Sinemalarda!

Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2019

Dağıtım: Özen Film

IMDb: https://www.imdb.com/title/tt8001346/?ref_=nv_sr_1

Yönetmen: Alexandre Astier, Louis Clichy

Seslendirenler: Christian Clavier, Guillaume Briat, Alex Lutz, Alexandre Astier

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.