Dahi besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın sevilen eserleri, keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiev’in solistiğinde ve İtalyan şef Antonio Pirolli’nin yönetiminde 6 Aralık Perşembe akşamı BBDSO sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta 35 yıllık kısa ömrüne sayısız eser sığdıran sıra dışı besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın eserleriyle Bursalı müzikseverlerle buluşuyor. Konserde ünlü bestecinin 1775 yılında bestelediği ve daha sonra keman sanatçısı Antonio Brunetti için yeniden düzenlediği “4 No’lu Keman Konçertosu”nun yanı sıra bestelediği son opera olan “Sihirli Flüt Operası Uvertürü” ile hayranlık duyduğu Prag halkına ithaf ettiği “38 No’lu Prag Senfonisi” seslendirilecek. İtalyan şef Antonio Pirolli’nin yöneteceği konserin solistliğini ise genç yaşına rağmen dünyanın pek çok ülkesinde konserler veren ve sayısız ödül kazanan keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiev üstlenecek.

6 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00

Bilet Fiyatı  Tam 20 TL İndirimli 10 TL

Biletler Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.