Çağan Irmak’ın merakla beklenen Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk gibi isimlerin rol aldığı ‘Bizi Hatırla’  filmi 23 Kasım’da vizyona giriyor.

‘Babam ve Oğlum’, Dedemin İnsanları, Ulak gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Çağan Irmak’tan ikinci bir baba oğul filmi ‘Bizi Hatırla’ vizyona girmeye hazırlanıyor. Oldukça başarılı isimlerin rol aldığı film yine uzun zamandır babasından ayrı kalan bir oğlunun beklenilmedik bir hastalık sonucu kavuşmaları ve yüzleşmeleri konu ediniyor. ağır bir hastalık geçiren baba oğulun evine gelerek ondan yardım ister.  Tolga Tekin’in oynadığı Kaan karekteri binbir zorluk ve emekler sonucu çok iyi bir seviyeye gelmiş. başarılı bir şirket yöneticisidir. işlerinin yoğunluğu münasebetiyle evine getirdiği babası ile yeterince ilgilenemez.  Baba oğluna yük olduğunu düşünerek tekrar köye dönmeye karar verir. Altan Erkekli’nin oynadığı baba  Eşref karekteri bir nevi Yaprak Dökümü’ndeki ‘Ali Rıza Karekteri’ mahiyetinde.

Filmin sübriz isimlerinden  Damdaki Kemancı müzikali’nin yıldızı Binnur Kaya ve Lenanın Güzellik Kraliçesi, shirley, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi gibi tiyatro oyunlarından tanıdığımız Sumru Yavrucuk; Filme çok farklı bir derinlik kazandırıyor. filmin diğer yıldızı Cem Yılmaz’ın Gora Filminden ve Babam ve oğlum’dan hatırlayacağınız Özge Özberk,

Türk sinemasının başarılı yönetmeni Çağan Irmak’ın merakla beklenen yeni sinema filmi‘‘Bizi Hatırla’’, 23 Kasım’da vizyona giriyor.

Yapımcılığını Avşar filmin üstlendiğibir Çağan Irmak filmi olan ‘‘Bizi Hatırla’’nın başrollerinde Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucukyer alıyor…

Bizi Hatırla filmi konusu:

Kaan (Tolga Tekin) binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i (Altan Erkekli) ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçinde bulundukları güç durumla beraber birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını göreceklerdir. Bu durum Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.

FİLMİN KÜNYESİ :

YAPIMCI: AVŞAR FİLM

YÖNETMEN: ÇAĞAN IRMAK

OYUNCULAR:ALTAN ERKEKLİ, TOLGA TEKİN, ÖZGE ÖZBERK, BİNNUR KAYA, SUMRU YAVRUCUK

SENARYO: ÇAĞAN IRMAK

TÜR: DRAM

VİZYONA GİRİŞ TARİHİ : 23 KASIM 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.