Ödüllü Film Borç 30 Kasım’da Sinemalarda

0

37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanan Vuslat Saraçoğlu imzalı Borç filmi 30 Kasım’da Başka Sinema dağıtımıyla vizyona giriyor. Daha önce Müslüm Babanın Evlatları belgeselini çeken ve Murat Düzgünoğlu imzalı Neden Tarkovski Olamıyorum filminde rol alan Saraçoğlu senaryosunu da yazdığı yeni filmi Borç’ta genel anlamıyla ‘iyilik’ kavramı üzerine sorular soruyor.

Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur, Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç, Öykü Sevinç ve Ülkü Aybala Sunat’ın rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, sanat yönetmenliğini Osman Özcan üstlenirken, kurgusunda ise Naim Kanat imzası bulunuyor.

Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Tufan’ın yan dairede yalnız yaşayan ve rahatsızlanan komşuları Huriye’ye uzattıkları yardım eli sonrasında yaşananları konu edinen film, yaşam alanları ve onların kullanımları üzerine de yoğunlaşıyor. Erkeğin yarattığı sorumluluk duygusunun kadının yaşam alanında ete kemiğe bürünmesi filmde karakterler üzerinden ayrı ayrı fedakârlık kavramının sorgulanmasına neden oluyor.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen” kategorisinde destek alan filmin yurt içi ve yurt dışı festival yolculuğu devam ediyor.

KONU:

Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Tufan küçük bir matbaada çalışır. Bir gece yan dairede yalnız yaşayan komşuları Huriye aniden fenalaşır. Doktor, Huriye’nin bir süreliğine bakılması gerektiğini söyler. Fakat ona bakabilecek kimse yoktur. Tufan Huriye’yi ortada bırakmayı göze alamaz ve iyileşene kadar ona evinde bakmaya karar verir. Yaşadığı kimi korku ve kaygıların sonucunda Tufan’ın “iyilik” hali önemli sınavlardan geçer.

BU İÇERERİKTE NELER BULACAKSINIZ?

Borç filminin konusu?
borç filmi ne zaman vizyona giriyor?
Borç Filminin oyuncuları?
İstanbul Film Festivali’nde En iyi film ödülünü hangi film aldı?
Borç Filminin fragmanı
Borç Filminin Fragman değerlendirmesi
Kültür ve Turizim Bakanlığının Desteklediği filmler?

Sinema filmlerini izleyebilir, fragmanların altına yorumlar yapabilir, haberlerimizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bizlere destek verebilirsiniz. Sizle daha özgün güvenilir, hızlı, kaliteli içerikler sunabilmemiz için desteklerinizi bekliyoruz,

Sosyal medya hesapları
twitter.com/borcfilmi
instagram.com/borcfilmi
facebook.com/Borç-Debt-605562846283107

Fragman linki
www.youtube.com/watch?v=J9_GXcyws8U

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.