İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN AÇIKHAVA YAZ OYUNLARI 2 ile 9 HAZİRAN’DA

0

İBB Şehir Tiyatroları’nın ‘Yaz Oyunları’ 2 Haziran 2018 Cumartesi günü başlıyor. Sezon boyunca seyircinin büyük ilgi gösterdiği ‘Cibali Karakolu’, ‘Ay Işığında Şamata’, ‘Bizim Aile’ oyunlarının yer aldığı ‘Yaz Oyunları’ 9 Haziran’a kadar Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyunlar saat 21.15’te başlayacak. 

Oyun programı

Cibali Karakolu – 2 Haziran Cumartesi, 3 Haziran Pazar

Ay Işığında Şamata –  6 Haziran 2018 Çarşamba

Bizim Aile –  8 Haziran 2018 Cuma, 9 Haziran Cumartesi

Biletler 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 12.00’den itibaren İBB Şehir Tiyatroları gişeleri ve https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/  adresinde satışa sunulacak.

CİBALİ KARAKOLU

‘Cibali Karakolu’ varlığını koruyan pek çok gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüzü yansıtan eleştirel bir ayna sayılıyor. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar yeniden cevaplanması gereken pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Henri Keroul ve Albert Barre’in yazıp Nedret Denizhan’ın yönettiği oyunda; Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş, Zihni Göktay, Cem Uras, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Murat Derya Kılıç, Tuğçe Açıkgöz, Müge Çiçek, İbrahim Ulutaş ve Begüm Yazıcıoğlu rol alıyor.

 

AY IŞIĞINDA ŞAMATA

Çalışkur apartmanında yaşayan Çalışkur ailesinin ve apartman sakinlerinin sahte ilişkilerini ve yozlaşan aile yapısını gösterirken, küçük dünyalarından dış dünyaya bakışlarını eleştiren, seyirciyi eğlendiren, güldüren ve sürprizlerle şaşırtan bir oyun. Haldun Taner’in yazıp Naşit Özcan’ın yönettiği oyunda; Arda Aydın, Aziz Sarvan, Berrin Koper, Ceysu Aygen, Derya Çetinel, Emre Narcı, Ertan Kılıç, Esra Ede, Gökhan Eğilmezbaş, Gökhan Mete, Hasip Tuz, İbrahim Can, İbrahim Ulutaş, Lale Kabul, Mehmet Bulduk, Nilay Yazıcıoğlu, Özge Midilli, Samet Hafızoğlu, Savaş Barutçu, Sefa Turan, Şenay Saçbüker, Şevket Avşar, Tuğçe Açıkgöz, Yonca İnal rol alıyor.

 

BİZİM AİLE

Sadık Şendil’in ölümsüz eseri ‘Bizim Aile’ sinemaya aktarıldığında büyük ilgi görmüştü. Sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygularıyla bezenen bu müzikli oyun, emeğin ve sevginin gücünü gösterirken aile sıcaklığında bir yolculuğa çıkarıyor seyirciyi. Sahneye Sinem Bayraktar’ın uyarladığı  Aziz Sarvan’ın yönettiği oyunda, Funda Postacı, Nevzat Çankara, Tevfik Şahin, Müge Çiçek, Ercan Demirhan, Cihat Faruk Sevindik, Berk Samur, Onur Demircan, Yiğit Ali Uslu, Tarık Köksal, Pınar Demiral, Selçuk Yüksel, Züleyha Karyağdı, Esra Ülger, Tankut Yıldız, Serkan Bacak, Alp Tuğhan Taş, Hamit Erentürk, Gülsün Odabaş rol alıyor.

Sabit Doğan

www.dirensanat.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.