Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik ‘Oksimoron’ galası 27 Nisan Cuma akşamı TİM Show Center’da gerçekleşecek. ‘Oksimoron’ kadın-erkek ilişkilerini bir ayrılık hikâyesi üzerinden sorguluyor. Robert Dubac’ın ‘Oksimoron-Erkek Aklı’ oyunundan Zeki Enes Akkan’ın uyarladığı oyunun yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu üstleniyor. Özge Kayakutlu’nun dilimize aktardığı oyunun ışık tasarımını Mustafa Bal, afiş tasarımını Hande Şiri üstleniyor.

Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurmakta. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘oksimoron’ deniyor. XX ve XY, iki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı: Kadın ve erkek! Doğal oksimoron… Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyuyorlar: Dengeye. Peki, o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? İşte ‘Oksimoron’ hayatın en doğal ‘oksimoron’unu, kadın ve erkeği merkezine alarak “Kadın ne ister?” sorusuna eğlenceli bir yorum getiriyor. Emre Karayel’in canlandırdığı Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bu dengeyi ararken, kendilerini bulacakları bir yolculuk sunuyor.

Tatbikat Sahnesi’nin, tek perdelik ‘Oksimoron’ oyununun seyircili galası, 27 Nisan 2018 Cuma akşamı saat 20.30’da TİM Show Center’da gerçekleşecek. Seyircili galanın biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilecek.

 

Bilgi için: biletix.com

tatbikatsahnesi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.