İş Sanat’ın Şubat-2018 Programı açıklandı

0

İş Sanat’ın 7’den 70’e tüm sanatseverlere hitap eden rengârenk programını kaçırmamak için şubat ajandanızda yer açın

Yılın en kısa ayı İş Sanat ile dolu dolu geçecek

Sanatseverlerin buluşma noktası İş Sanat’ta yılın en kısa ayı, 4 Şubat’ta miniklerin çok sevdiği ve geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı gişe oynayan Fantastik Hikâyeler Makinesi ile başlayacak. Hemen ardından piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünü üstlendiği ve Mevlana Senfonik Şiir adlı bestesini de seslendireceği Mevlana’dan Anadolu Ozanlarına projesi izleyiciyle buluşturulacak. 6 Şubat’ta gerçekleşecek konserde Vienna Classical PlayersZaraErdal Erzincan, neyzen Burcu Karadağ veOkan Yalabık birlikte sahne alacak. Bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler13 Şubat akşamı şiir tutkunlarına romantik bir gece yaşatacak. Sahneyi 15 Şubat’ta büyüleyici sesiyle yeni dönem caz vokallerinin arasından sıyrılan Hailey Tuck alacak. İstanbullu hayranları ile ilk kez buluşacak sanatçıya konserde caz müzik dünyasının güçlü isimleri Eric Harland (davul), Joe Sanders (bas) ve Rick Simpson(piyano) eşlik edecek. Goya ödüllü İspanyol şarkıcı Sílvia Pérez Cruz, son albümü “Vestida De Nit”in dünya turnesi kapsamında 20 Şubat akşamı İş Sanat’ta olacak. Ödüllü Alman keman sanatçısı Carolin Widmann, İsviçre’nin ve Avrupa’nın en seçkin oda topluluklarından biri kabul edilen Festival Strings Lucerne eşliğinde 27 Şubat akşamı İş Sanat’a konuk olacak. 28 Şubat’ta ise Sinema Senfoni Orkestrası ve GökselBeyaz Perdeden Sahneye Türk Filmlerinden Şarkılar konseri için İş Sanat sahnesinde bir araya gelecek. Keman ve viyolanın iki parlayan yıldızı Doruk Deniz Aksu ve Emir Kemancı, 26 Şubat akşamı Millî Reasürans Konser Salonu’nda izleyici karşısına çıkacak.

Sömestrin son pazarında minikler için Fantastik Hikâyeler Makinesi!

İş Sanat’ın geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı gişe oynayan ve çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi şubat ayında bir kere daha sahnede. Can Yılmaz’ın yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden taş devrine uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaran oyunun meraklı kahramanı Ömer’e yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.

Renkli kostümlerini Tomris Kuzu’nun, ışık ve sahne tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunda sevilen oyuncular Tuba Ünsalİbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı veHayal Köseoğlu canlandırmalarıyla kahkaha dolu anlar yaşatıyor. İş Sanat, meraklı minikleri 4 Şubat 2018, Pazar günü saat 15.00’da mucitlerin maceralarla dolu dünyasına bekliyor.

Mevlana’dan Anadolu Ozanlarına

İş Sanat, şubatta özgün bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Halk müziğinin güçlü yorumcularını ve batı enstrümanlarını aynı sahnede buluşturacak Mevlana’dan Anadolu Ozanlarına, zengin halk müziği geleneğimizden örneklere yepyeni bir yorum getirecek. Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünü üstlendiği projede ülkemizin önde gelen bağlama sanatçılarından Erdal Erzincan; güçlü yorumu, farklı dil ve türleri kapsayan zengin repertuvarıyla Zara; uluslararası başarılarıyla Türk müziğini dünyaya tanıtan kadın neyzenimiz Burcu Karadağ aynı sahneyi paylaşacak. Avusturyalı şef Martin Kerschbaum’un batonu altındaki Vienna Classical Players’ın türkülere tat katacağı gecede, sevilen oyuncu Okan Yalabık da Mesnevi’den pasajlar okuyacak. Tuluğ Tırpan’ın Mevlana Senfonik Şiir adlı bestesini de seslendireceği geceyi Su Güneş Mıhladız da semayı modern dansla birleştirdiği performansıyla renklendirecek. Farklı müzikal duraklara uğrayacağınız, 6 Şubat 2018, Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konser için yerinizi şimdiden ayırtın.

Türk şiirinin usta kalemlerinden aşk şiirleri

Bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler, şiir tutkunlarına romantik bir gece vadediyor. “Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyguladı. Serdar Yalçın’ın piyanosu ve besteleri eşliğinde bir sanatçı lokali atmosferinde gerçekleşecek dinletide, modern şiirimizin ustalarından Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rifat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya’dan seçilmiş şiirler yer alıyor. Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek’in sesleriyle hayat vereceği dizeler, Sevgililer Günü’nün hemen öncesinde 13 Şubat 2018Salı akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta yankılanacak.

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Hailey Tuck, Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta

Büyüleyici sesiyle yeni dönem caz vokallerinin arasından sıyrılan Hailey Tuck, İstanbullu hayranları ile ilk kez İş Sanat’ta buluşacak. Genç yaşına ve taze kariyerine rağmen Billie Holiday, Regina Spektor, Ella Fitzgerald gibi isimleri andıran etkileyici sesiyle dinleyicilerin beğenisini toplayan Tuck, “My Funny Valentine” gibi caz klasiklerinin yanı sıra The Zombies’den Tell Him No, Bob Dylan’dan Don’t Think Twice, Maroon 5’tan Sunday Morning gibi şarkılar da seslendiriyor. 2014 yılında çıkardığı EP’si ile Avrupa ve Asya’da konserler veren, Cheltenham, Juu Jaab, Umea gibi caz festivallerine katılan Tuck, Jamie Cullum’un La Cigale tiyatrosundaki albüm lansmanında da sanatçıyla birlikte sahne aldı. 15 Şubat 2018Perşembe akşamı saat 20.30’daki konserde Hailey Tuck’a, davulda Eric Harland, bas gitarda Joe Sanders, piyanoda Rick Simpson eşlik edecek.

Goya ödüllü İspanyol şarkıcı Sílvia Pérez Cruz İş Sanat’ta

Güçlü sesi ve tutkulu yorumuyla dikkat çeken İspanyol şarkıcı Sílvia Pérez Cruz, İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Cruz, sanat tarihçisi bir anne ve gitarist bir babanın çocuğu olarak, sanatla iç içe bir ailede büyüdü. Aynı zamanda başarılı bir saksafon sanatçısı olan Sílvia Pérez Cruz, 12-18 yaşları arasında funk, bossanova ve caz gruplarında çaldı. İtalya, Macaristan, Fransa ve Norveç’te çeşitli mekânlarda şarkılar söyleyen sanatçı, 2001-2011yılları arasında flamenko, caz, pop, geleneksel Katalan müziği, İber halk müziği ve Güney Amerika folkloru gibi onlarca farklı stilde müzik yapan Las Migas, Immigrasons, Flame, Imagination, Coetus gibi gruplarda yer aldı. Nisan 2012’de yayımladığı ilk albümü “November 11″da aranjör, besteci ve şarkı sözü yazarı kimliği ile dikkat çekti. Bu albümle 2012 Uluslararası Terenci Moix Ödülü’nü ve 20 binden fazla kopya satarak altın plak kazandı. “Granada” ve “Vestida de nit” albümleriyle başarısını perçinleyen Sílvia Pérez Cruz, En İyi Şarkı dalında bir Goya Ödülü’nün de sahibi. 20 Şubat 2018 Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konserin biletleri İş Sanat Ana Gişesi’nde ve Biletix’te satışta, tükenmeden alın.

Carolin Widmann ve Festival Strings Lucerne ile klasik müzik akşamı

Diapason d’Or ödüllü Alman keman sanatçısı Carolin Widmann, İsviçre’nin önde gelen oda topluluğu Festival Strings Lucerne eşliğinde İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Kusursuz tekniğiyle dikkat çeken, Leipzig Müzik ve Tiyatro Üniversitesi’nde keman profesörü olan Carolin Widmann, 2006 Alman Kayıt Eleştirmenleri Derneği – Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü ve 2013 Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri-Yılın Müzisyeni Ödülü’nün de sahibi. Konserde Carolin Widmann’a eşlik edecek Festival Strings Lucerne ise, 60 yılı aşan tarihiyle Avrupa’nın en seçkin oda orkestralarından biri. 1956 yılında kurulan topluluk, tarihi boyunca Jean Françaix, Frank Martin, Bohuslav Martinu, Sándor Veress, Iannis Xenakis, Krzysztof Penderecki, Klaus Huber, Peter Ruzicka, Beat Furrer gibi bestecilere ait 100’den fazla eserin galasını gerçekleştirdi. 2012 yılından bu yana Daniel Dodds’un sanat direktörlüğünde çalışmalarına devam eden Festival Strings Lucerne, baroktan çağdaş eserlere uzanan geniş repertuvarıyla biliniyor. Mozart, Salieri ve Mendelssohn’dan eserlerin seslendirileceği konser, 27 Şubat 2018Salı akşamı saat 20.30’da.

Beyaz Perdeden Sahneye Türk Filmlerinden Şarkılar

Yumuşacık sesi, farklı müzik türlerine getirdiği kendine özgü yorumu ve şarkı sözü yazarlığıyla başarılı bir kariyer süren GökselSinema Senfoni Orkestrası eşliğinde Beyaz Perdeden Sahneye Türk Filmlerinden Şarkılar projesi ile İş Sanat sahnesinde. Sabır, Depresyondayım, Kurşuni Renkler, Acıyor gibi şarkılarıyla geniş kitlelerin beğenisini toplayan sanatçı, “Mektubumu Buldun Mu?”, “Hayat Rüya Gibi” albümleriyle de 70’li yılların unutulmaz şarkılarına yeni bir soluk getirmişti. Bu kez eski Türk filmlerinin sevilen şarkılarını seslendireceği konserde Göksel’e Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk film müzikleri orkestrası olan Sinema Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Halit Ergenç’ten Erol Evgin’e, Zuhal Olcay’dan Monica Molina’ya birçok ünlü isimle projeler gerçekleştiren topluluk, yerli ve yabancı film müziklerinden müzikallere uzanan geniş bir repertuvara sahip. 28 Şubat 2018 Çarşamba akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek bu nostaljik akşama tanık olmak isteyenler için biletler İş Sanat Ana Gişesi’nde ve Biletix’te.

Kemanın ve viyolanın Parlayan Yıldızları

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin şubat ayındaki konukları keman sanatçısı Doruk Deniz Aksu ve viyola sanatçısı Emir Kemancı oluyor.

2004 doğumlu Doruk Deniz Aksu, keman eğitimine 2012’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Korman Sönmezgül ile başladı. Andrej Bielov, Çiğdem İyicil, Marco Misciagna, Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Itzhak Rashkovsky, Ani Schnarch, Ellen Jewett gibi isimlerin ustalık sınıflarına katıldı. 2016’da Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’na giren Aksu, eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürüyor.

2000 doğumlu Emir Kemancı ise viyola eğitimine 2010’da Göknil Genç ile MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda başladı. Sybille Langmaack, Jano Lisboa, Efdal Altun, Burcu Yazıcı gibi isimlerle çalışan Kemancı, ENKA Oda Orkestrası, Camerata Saygun, Fazıl Say Festival Orkestrası, AIMA Festival Orkestrası, CRR Senfoni gibi orkestralarda çalma fırsatı buldu. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası üyesi de olan Kemancı, eğitimine MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda devam ediyor.

Genç müzisyenlerin dinleyicilere enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser, 26 Şubat 2018, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’nda.

Konser ücretsizdir. Rezervasyon; 0 212 316 10 83 numaralı telefondan veya issanat@isbank.com.tr adresinden yapılabilir.

4 Şubat 2018 Pazar, 15.00

Fantastik Hikâyeler Makinesi

6 Şubat 2018 Salı, 20.30

Mevlana’dan Anadolu Ozanlarına

Vienna Classical Players

Martin Kerschbaum şef

Sabri Tuluğ Tırpan besteci, piyano

Erdal Erzincan bağlama

Zara vokal

Okan Yalabık anlatıcı

Burcu Karadağ ney

Su Güneş Mıhladız dans

13 Şubat 2018 Salı, 20.30

Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum

Aşk Şiirlerinden Seçmeler II

15 Şubat 2018 Perşembe, 20.30

Hailey Tuck

Hailey Tuck vokal

Eric Harland davul

Joe Sanders bas

Rick Simpson piyano

20 Şubat 2018 Salı, 20.30

Silvia Perez Cruz

26 Şubat 2016 Pazartesi, 20.30

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

Doruk Deniz Aksu keman

Emir Kemancı viyola

27 Şubat 2018 Salı, 20.30

Festival Strings Lucerne

Carolin Widmann keman

28 Şubat 2018 Çarşamba, 20.30

Beyaz Perdeden Sahneye Türk Filmlerinden Şarkılar Sinema Senfoni Orkestrası

Göksel vokal

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.