Gülse Birsel’in Aile Arasında filmi vizyonda hızla ilerlemesini devam ettiren filmin özel gösteriminde oylum Talu’nun sorularını cevaplandırdı. Söyleşi de; ” çekimleri hep güneşin durumuna göre ayarladık. Bazı akşamlar o kadar çok üşüdük ki içlik onun üzerine dalgıç kıyafeti giymek zorunda kaldım. Bu yüzden çekimlerde birkaç beden büyük gözüyorum. çünkü dalgıç kayafetinin üzerine elbisemi giydim”  dedi.

 Söyleşi esnasında Holywood’a gönderme yapmadan edemeyen Gülse Birsel ‘ Bir Güneş Makinası yapsınlar’ diyerek sinemamızın halen güç koşullarda yapıldığını dile getirdi.

 

Gülse Birsel, 1 Aralık’ta vizyona giren filmi hakkında ise şunları söyledi;İzleyenlerden olumlu dönüşler olduğunu ve filmi izlemeye gidenlerin tek şikayetinin ‘çok kalabalık yer bulamadık’ şeklinde olduğunu belirten Birsel, şöyle konuştu:

“Gişe çok iyi olacak biliyorum ama benim asıl amacım filmin beğenilmesiydi. Anladığım kadarıyla da filmin çok beğenildiği yönünde. Bu da beni çok mutlu etti. Ben filmin yazarı olarak beğenilmesini çok istemiştim. Şu an elimizde net bir sayı yok ama pazartesi ilk sayıları alacağım.”

Gülse Birsel’e Cem Yılmaz ile  Ata Demirer arasında bir rekabetin olup olmayacağı soruldu:   “İkisi de benim arkadaşım. Üçümüz de iyi komedi yapıyoruz. Yapmaya çalışıyoruz. Rakipten çok arkadaşım onlar benim. Aynı takımdayız” karşılığını verdi.

İlk filminizde ne gibi sıkıntılarla karşılaştınız? sorusuna ise şöyle cevap verdi:

Buradan Hollywood’a sesleniyorum. Güneş makinesi kaç paraysa yapsınlar” .

İlk filmini çekerken sinema teknolojisiyle ilgi ciddi sıkıntılar yaşadık. Teknolojinin sinemada çok geri kaldık. Çekimler sırasında çok üşüdük ve sürekli güneşi takip etmek zorunda kaldık. Sinemanın teknoloji olarak artık çok başka bir yere gitmesini istiyorum. Bir kere güneş bekleniyor. Bakıyorsun güneş buluta girmiş. Beklemeye devam. Bir güneş makinesi yapılsın. Buradan Hollywood’a sesleniyorum. Güneş makinesi kaç paraysa yapsınlar” .

Filmin Silivri’deki çekimlerinde çok üşüdüğünüzü belirtiliyor bunla ilgili ne gibi önlemler aldınız? sorusu üzerine 

“Yani birkaç gece çok üşüdük. O kadar üşüdüm ki dişlerim birbirine çarpıyordu. Gece elbisesi giymek zorundaydık. Ertesi gün gidip yün içlik, üzerine dalgıç elbisesi onun üzerine de elbise giydim. Filmde 42-44 beden görünüyorum. Aslında değilim tamamen dalgıç kıyafetiyle ilgili” diye konuştu.

Aile Arasında filminin gala gecesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.