ŞEHİR TİYATROLARI “SİVRİSİNEKLER”OYUNUYLA FRANKFURT TÜRK TİYATRO FESTİVALİ’NDE

0

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Sivrisinekler” adlı oyununu          11. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali kapsamında Frankfurt seyircisiyle buluşturuyor.

 

İBB Şehir Tiyatroları 16 – 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen“11. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali”ne en beğenilen oyunlarından “ Sivrisinekler” ile konuk oluyor.

 

Lucy Kirkwood’un yazdığı, Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyun, 24 Mayıs 2024 Cuma günü 19.00’da GallusTheater’da sahneleniyor. 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nun desteklediği festival, 4 Ocak’ta yitirdiğimiz Şehir Tiyatroları sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan’a ithaf ediliyor. 

 

SİVRİSİNEKLER 

Alice, Cenevre’de Higgs Bozonu’nun varlığını kanıtlamak için yapılan “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı” projesinde çalışan bir bilim insanıdır. Kendisi gibi bilim insanı olan kocası, çocukları Luke küçükken ortadan kaybolmuştur ve bu onların hayatındaki kara deliktir. Oyunda Ayşin Atav, Yeliz Gerçek, Senan Kara, Özgür Dereli, Ahhan Şener, Pınar Demiral, Volkan Öztürk, Ümran İnceoğlu, Pınar Pamuk rol alıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.