Sevgili Arsız Ölüm İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde

0

Latife Tekin’in ‘Sevgili Arsız Ölüm’ romanından uyarlanan, başarılı oyuncu Nezaket Erden’in Dirmit rolünde harikalar yarattığı tek kişilik oyun “Sevgili Arsız Ölüm Dirmit”, 9 Haziran’da İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.  Büyülü gerçekçi diliyle yayınlandıktan yıllar sonra bile geniş kesimleri etkileyen romandan uyarlanan oyunun biletleri Türkiye’nin kapsayıcılığı en geniş teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

 Latife Tekin’in ‘Sevgili Arsız Ölüm’ romanından uyarlanan, başarılı oyuncu Nezaket Erden’in Dirmit rolünde harikalar yarattığı tek kişilik oyun “Sevgili Arsız Ölüm Dirmit”, 9 Haziran’da İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak. Masalsı dili ve köyden şehre göç eden bir aileyi ele alan konusuyla yayınlandığı günden bu yana çok sevilen romandan Tiyatro Hemhâl tarafından sahneye taşınan oyunun biletleri Türkiye’nin kapsayıcılığı en geniş teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden dinliyoruz. Sıkıştıkları tek odalı evde, şehre tutunma mücadelesinde hepsi kendilerince bir yol tutturuyor. Dirmit kız ise durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Onu şehirden korumaya çalışan annesi Atiye, babası Huvat ve abileri Dirmit’in türlü yollarından huylanıyor, ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar. Ama Dirmit durur mu, durmuyor!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.