“ANNEMDEN KALAN GÜL AĞACI MASANIN ÜZERİNDE ÇAYDANLIK BEYAZ BİR İZ BIRAKTI” YENİLİKÇİ TİYATRO ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ

0


OLDU
27. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı XXIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri tarafından verilen Yenilikçi Tiyatro Ödülü’nü aldı. 
Sezon boyunca İBB Miras kapsamında farklı disiplinlerden sanat üretimlerine açık bir alan olarak kurgulanan Metrohan’da seyirciyle buluşmaya devam eden “Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” mekâna özgü bir oyun olarak tasarlandı. Seyirciyi bir anne ile kızının ilişkisi üzerinden, geçmiş ve bugün arasında çeşitli anların odağında değişen ve dönüşen bir semtin peşinde bir yolculuğa çıkaran oyun Ferdi Çetintarafından kaleme alındı. Gerçek ve rüya arasında uzanan ilişkiler, kayıplar ve yas duygusunun altını çizerek bugünün canlı bir tablosunu ortaya çıkaran oyunun yönetmen koltuğunda ise Kayhan Berkin oturuyor. ba-tiyatro ve H6 Act’in ortak yapımcılığında hazı

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.