ANALOĞA DİJİTAL DOKUNUŞ SERGİSİNE SANATSEVERLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ!

0

ANALOĞA DİJİTAL DOKUNUŞ SERGİSİNE SANATSEVERLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ!

 

29 Nisan’da açılan İzmir Kültür Sanat Fabrikası’nda düzenlenen Analoğa Dijital Dokunuş Sergisi’ne sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Sanatın  teknoloji ile buluştuğu sergiyi, bir haftada 15 bin kişi ziyaret etti.

 

İzmir Kültür Sanat Fabrikası bünyesinde yer alan İzmir Resim ve Heykel Müzesi Galerisi’nde düzenlenen “Analoga Dijital Dokunuş” sergisinde resim ve heykel gibi analog dünyanın dönüşümüne ve estetik anlayışların yeniden değerlendirilmesine tanıklık edildi.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği; DİSAD (Dijital Sanat Derneği) ve Mezo Digital iş birliğiyle düzenlenen sergi, AR, VR, NFT, kinetik gibi farklı perspektifler ile dijital sanatın zamanla oluşan kendine ait diline ışık tuttu.

 

Koordinatörlüğünü Dr. Nabat Garakhanova’nın, küratörlüğünü Esra Özkan’ın yaptığı sergi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Sanatın ve teknolojinin buluştuğu sergiyi bir haftada 15 bin kişi ziyaret etti.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.