Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri

 

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni’nin ardından sona erdi. Altın Portakal’ın En İyi FilmiFerit Karahan’ın yönettiği “Okul Tıraşı” oldu! Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Antalya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle sona erdi.

 

Şevval Sam ve Yekta Kopan’ın sunduğu Halk TV ekranlarından canlı yayınlanan geceye; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ErsoyAntalya Valisi Ersin YazıcıAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin BöcekAntalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Festivalin İdari Direktörü Cansel Tuncer, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Antalya protokol üyelerinin yanı sıra Emin AlperAhmet SesigürgilAyfer TunçGaye Su AkyolHazal KayaMuhammet UzunerSenem TüzenÖykü KarayelTunç ŞahinDidem PekünPelin EsmerPınar ÖğünçDemet EvgarŞerif SezerDerya AlaboraGülsen TuncerEngin AyçaNihal YalçınEkin KoçHare SürelUshan ÇakırTamer KaradağlıErkan PetekkayaKerem FırtınaBirol Güven gibi sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek yaptığı konuşmada; “Salgının gölgesinde ve yaşadığımız yangın felaketinin hüznüyle hazırlandığımız festivalimiz, bize yine umut ve güç verdi. Altın Portakalımızın taşıdığı miras ve sinemamızın ışığı bir kez daha hem Antalya’mızı hem de ülkemizi aydınlattı. Kıymetli sanatçılarımızla ve sinemaseverlerle buluşmak hepimize moral verdi. Yaralarımızı sarmamıza, güzellikleri çoğaltmamıza ve yarınlara umutla bakmamıza vesile olan festivalimizde unutulmaz anlara birlikte imza atmanın mutluluğunu yaşadık. Bu mutluluğu hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. Bugün Altın Portakalımız 58. kez sanatçılarımızın ellerinde yükselecek. Ödül alacak sanatçıları tebrik ediyorum,” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise; “Ülkemizin en önemli kültür ve sanat organizasyonlarından biri olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde sizler bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti belirterek sözlerime başlamak istiyorum. Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ veciz ifadesinden ilhamla toplumumuzun bu hayat damarını beslemek en büyük yükümlülüğümüzdür. Köklü bir medeniyetin varisleri olarak anlatacak daha çok güzel ve çok güçlü hikayelerimiz var. Bunları siz çok değerli sinema sanatçılarımızın engin hayal gücü sanatsal becerileriyle gerçekleştireceğimize tüm kalbimle inanıyorum,” dedi.

 

En İyi Film “Okul Tıraşı”
Bu yıl Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film, 14 kategoride toplam 770 bin TL tutarındaki ödül için yarıştı. Senarist, yönetmen, yapımcı ve akademisyen Emin Alper’in başkanlık ettiği, görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil, yazar, senarist Ayfer Tunç, şarkıcı, söz yazarı, besteci ve prodüktör Gaye Su Akyol, oyuncu Hazal Kaya, yönetmen, eğitmen ve oyuncu Muhammet Uzuner ile yönetmen ve senarist Senem Tüzen’den oluşan jüri, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” adlı filmini En İyi Film seçti. Ödülü açıklayan Emin Alper, gerekçelerini şöyle açıkladı: “Çocukların şiddetle tektipleştirildiği bir sistemi etkileyici ve inandırıcı bir eleştiriyle ortaya koyması, hikayesinde meselesini ajitasyondan uzak durarak ama son derece net ve berrak biçimde işlemesi ve başarılı oyunculukları nedeniyle Okul Tıraşı filmine ödülü veriyoruz.”

Ferit Karahan yönetmenliğindeki “Okul Tıraşı” En İyi Film Ödülü’nün yanı sıra Ferit Karahan ve Gülistan Acet’e En İyi SenaryoSercan SezginFerit Karahan ve Hayedeh Safiyari’ye En İyi Kurgu Ödülleri’ni de kazandırdı.

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’ne Selman Nacar yönetmenliğindeki “İki Şafak Arasında” filmi layık görülürken, Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü’nü Emre Kayiş imzalı “Anadolu Leoparı” aldı.

Tayfun Pirselimoğlu “En İyi Yönetmen”
“Kerr” filmiyle Tayfun PirselimoğluEn İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı. Jüri, yaptığı açıklamada ödülün gerekçesini şöyle açıkladı: “Korku ve tedirginlik üreten, distopik bir atmosfer kurmaktaki başarısı, görüntü ve sanat yönetimi arasında ustaca yakaladığı uyum ve sinemasal araçları etkileyici ve özenli kullanımı nedeniyle.”

Tayfun Pirselimoğlu“Kerr” filmiyle, Ali ÖzelLeyla Yılmaz ve Vuslat Saraçoğlu’ndan oluşan jüri tarafından FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü’ne de layık görüldü. Filmin müziklerine imza atan Nikos KypourgosEn İyi Müzik Ödülü’nü kazandı.

Nihal Yalçın “En İyi Kadın Oyuncu”, Tarhan Karagöz “En İyi Erkek Oyuncu”!
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü “Zuhal” filmindeki rolüyle Nihal Yalçın’a, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise “Kafes” filmindeki performansıyla Tarhan Karagöz’e verildi.

Özgür Eken“Bağlılık Hasan” filmiyle En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’nü alırken, Billur Turan “Anadolu Leoparı” filmiyle En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü’nü kazandı.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü “Kafes” filmiyle Özay Fecht ve “İki Şafak Arasında” filmindeki performansıyla Nezaket Erden arasında paylaştırılırken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne “İki Şafak Arasında” filmiyle Erdem Şenocak’a verildi.

Sinema yazarları Ayla KanburOkan ArpaçSuzan Demir’den oluşan SİYAD En İyi Film Ödülü ise Necip Çağhan Özdemir’in yönettiği “Bembeyaz” filmine verildi.

Cahide Sonku Ödülü; Ezgi Baltaş ve Feride Çiçekoğlu’na!
Cahide Sonku’nun anısını yaşatmak ve Türkiye sinema sektöründeki kadın temsili ile görünürlüğüne dikkat çekmek amacıyla verilen 50 bin TL para destekli Cahide Sonku Ödülü’nün bu seneki kazananları, “İki Şafak Arasında”  filminin cast direktörü Ezgi Baltaş ve yardımcı yapımcı Feride Çiçekoğlu oldu.

En İyi Belgesel “Her şey Dahil”
9 filmin yarıştığı Ulusal Belgesel Film Yarışması’nın Didem PekünPelin Esmer ve Pınar Öğünç’ten oluşan jürisi, “Merkezine aldığı karakterleri derinleştirerek özgünleşen, çalışma acısını, eşitlik arayışını, anlam sorgulayışını kahramanlarının dünyasından taşırarak bir insanlık meselesi haline getiren ve incelikli diliyle bizi etkileyen bir film var,” diyerek En İyi Belgesel Film Ödülü’nü Volkan Üce’nin “Her Şey Dahil” filmine verdi.

Jüri Özel Ödülü ise “İyi belgesel filmler cesaretten doğar. Muhafazakâr bir toplumda bekar bir anne olmak başlı başına zor; bu serüveni kendisini bir özne yaparak içtenlikle anlatan yönetmen daha da büyük bir cesaret örneği gösteriyor,” gerekçesiyle Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş” filmine verildi.

Jüri üyeleri ödülleri açıklamadan önce etkilendikleri bir filmi de övgüye değer bulduklarını belirterek, şöyle devam ettiler: “Almanya’ya ilk giden işçi kafilesinde tek başına bir kadının göçle parçalanıp sonra buluşan ailesinin hikayesi bu. Bulanıklaşan bir hafızanın dehlizlerinde acı ve tatlı bir yolculuğa bizi de dahil ettiği için Acı ve Tatlı… Didem Şahin…”

“Siz Biraz Uzak Kaldınız” En İyi Kısa Film
Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda ise toplam 12 kısa film yarıştı. Onur SaylakÖykü Karayel ve Tunç Şahin tarafından yapılan değerlendirme sonucu, Elif Refiğ’in yönettiği “Siz Biraz Uzak Kaldınız”“Anlatısının her dönemecinde seyircinin beklentisini kıran, karakterlerinin kimlik ve değer olgularını sorgulayan hikayesini yetkin ve etkili bir sinema diliyle anlatması” gerekçesiyle En İyi Kısa Film seçildi.

Jüri Özel Ödülü’nü “Güçlü oyuncu yönetimine sahip olan, etkileyici ve özgün bir görsel dünya kuran, yaptığı cesur sinemasal tercihlerle yeni bir dil arayışının altından ustalıkla kalktığı” gerekçesiyle Ali Tansu Turhan’ın “İkinci Gece” adlı filmi  kazandı.

Jüri üyeleri ayrıca, “Karakterinin zihninde çıktığı yolculuğa kamerasıyla bizleri de eşlik ettiren, soyut ve özgün anlatısıyla izleyende güçlü bir duygu bıraktığı” gerekçesiyle Musab Tekin yönetmenliğindeki “Rewşen” filmini de övgüye değer bulduklarını belirttiler.

Uluslararası Yarışma’nın en iyisi “Libertad”
10 filmin yarıştığı, Polonyalı yönetmen Dorota Kędzierzawska’nın başkanlık ettiği Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nın, Filistinli oyuncu Ali Suliman; İsveçli gazeteci, film eleştirmeni Eva af Geijerstam; Fransız yapımcı Guillaume de Seille ve Bulgar oyuncu Margita Gosheva’dan oluşan jürisi, Clara Roguet’in “Libertad” adlı filmini En İyi Film seçti. Jüri ödülü açıklarken yaptığı açıklamada; “En İyi Film Ödülü gençlerin olduğu kadar yaşlıların da sorunlarını etkileyici nüanslarla aktaran bir filme gidiyor. Bu büyüme hikayesi aynı zamanda oyuncularının güçlü performansından destek alıyor. Ödülün sahibi Clara Roquet’nin filmi Libertad,” dedi.

En İyi Yönetmen: Paz Fábrega
Jüri, En İyi Yönetmen Ödülü’nü “kadınlık durumunun farklı yüzlerini derinlikli ve incelikli bir biçimde perdeye yansıttığı, sinemasal sadeliği ve becerisi nedeniyle” “Aurora” filminin yönetmeni Paz Fábrega’ya verdi.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü “Aile / The Fam” filmindeki performansıyla Claudia Grob aldı. Jüri ödülü açıklarken yaptığı konuşmada; “En İyi Kadın Oyuncu son derece içten bir performans sergiliyor ve bunu bütün film boyunca ağırbaşlı biçimde sürdürüyor. Canlandırdığı karakterin duygusal karmaşasını derinlikli bir şekilde yansıttığı için ödül Aile filmindeki rolüyle Claudio Grob’a gidiyor,” dedi.

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne ise “Titanik’i Seyretmek İstemeyen Kör Adam / The Blind Man Who Did Not Want To See Titanic” filmiyle Petri Poikolainen layık görüldü. Jüri yaptığı açıklamada; “En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi bizlere etkileyici bir oyunculuk dersi veriyor. Yönetmen ile oyuncu arasındaki kusursuz bağ sayesinde, seyirci olarak bizler de, engelli bir karakterin yolculuğunu canlı bir şekilde deneyimliyoruz,” dedi.

Yarışmalar
Ödüller

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması
Jüri Özel Ödülü: İkinci Gece – Ali Tansu Turhan
En İyi Kısa Film: Siz Biraz Uzak Kaldınız – Elif Refiğ

Ulusal Belgesel Film Yarışması
Jüri Özel Ödülü: Bekleyiş – Aslı Akdağ
En İyi Belgesel Film: Her Şey Dahil – Volkan Üce

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması
En İyi Uluslararası Film: Libertad – Clara Roquet
En İyi Yönetmen: Paz Fábrega – Aurora
En İyi Kadın Oyuncu: Claudia Grob –  Aile / The Fam
En İyi Erkek Oyuncu: Petri Poikolainen – Titanik’i Seyretmek İstemeyen Kör Adam / The Blind Man Who Did Not Want To See Titanic

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması 
En İyi Film: Okul Tıraşı – Ferit Karahan
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: İki Şafak Arasında – Burak Çevik, Diloy Gülün, Selman Nacar
Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü: Anadolu Leoparı –  Emre Kayiş
En İyi Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu – Kerr
Cahide Sonku Ödülü: Ezgi Baltaş, Feride Çiçekoğlu
En İyi Senaryo: Ferit Karahan, Gülistan Acet – Okul Tıraşı
En İyi Kadın Oyuncu: Nihal Yalçın – Zuhal
En İyi Erkek Oyuncu: Tarhan Karagöz – Kafes
En İyi Görüntü Yönetmeni: Özgür Eken – Bağlılık Hasan
En İyi Müzik: Nikos Kypourgos – Kerr
En İyi Kurgu: Sercan Sezgin, Ferit Karahan, Hayedeh Safiyari – Okul Tıraşı
En İyi Sanat Yönetmeni: Billur Turan – Anadolu Leoparı
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Nezaket Erden – İki Şafak Arasında / Özay Fecht – Kafes
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Erdem Şenocak – İki Şafak Arasında
SİYAD En İyi Film Ödülü: Bembeyaz – Necip Çağhan Özdemir
Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Tayfun Pirselimoğlu – Kerr

 

 

 

  1. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ (09 Ekim 2021)

 

Ödül Kazanan
En İyi Film Okul Traşı Filmi Ferit Karahan
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü İki Şafak Arasında : Burak Çevik
Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü
En İyi Yönetmen
Cahide Sonku Ödülü
En İyi Senaryo En İyi Senaryo Ödülü Ferit Karahan – Gülistan Acet Okul Traşı Filmi ile
En İyi Kadın Oyuncu Zuhal Film ile Nihal Yalçın
En İyi Erkek Oyuncu Kafes Filmi İle Turhan Karagöz
En İyi Görüntü Yönetmeni Bağlılık Filmi ile Özgür Eken
En İyi Müzik Ker Filmi Müziği ile Nikos Kipirgos
En İyi Kurgu Ferit Karahan
En İyi Sanat Yönetmeni Billur Turan ( Anadolu Leoparı)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Nezaket Erden ( İki Şafak Arasında)

Özay Feck ( Kafes)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Erdem Şenocak ( İki Şafak Arasında)
Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülü Bembeyaz  ( Necip Çağan Özdemir)
Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü Ker ( Tayfun Pir Selimoğlu)

Ulusal Belgesel Film Yarışması

Ödül Kazanan
En İyi Film
Jüri Özel Ödülü

Jüri Özel Ödülü ( Diden Şahin)

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

Ödül Kazanan
En İyi Film

Siz Biraz Uzak Kaldınız: Elif Refi

Jüri Özel Ödülü

İkinci Gece : Ali Tansu Turhan

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

Ödül Kazanan
En İyi Film

Libertad 

En İyi Yönetmen

Paz Fabrega (Auora)

En İyi Erkek Oyuncu
En İyi Kadın Oyuncu

ULUSAL YARIŞMA ÖDÜLLERİ:

 

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali 09 Ekim 2021 Akşamı  Antalya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni ile sona erdi.. Şevval Sam ve Yekta Kopan’ın sunuculuğunu yapacağı gecede Şevval Sam bir konser verdi.. Tören 20.00’da Halk Tv ekranından canlı yayınlandı..

Törende Emin Alper, Ayfer Tunç, Hazal Kaya, Gaye Su Akyol, Ahmet Sesigürgil, Senem Tüzen, Muhammet Uzuner, Öykü Karayel, Tunç Şahin, Demet Evgar, Şerif Sezer, Yusuf Sezgin, Derya Alabora, Gülsen Tuncer, Engin Ayça, Nihal Yalçın, Mert Fırat, Uğur Polat, Hare Sürel, Ushan Çakır, Pelin Esmer, Tamer Karadağlı, Erkan Petekkaya, Kerem Fırtına, Birol Güven ve sanat dünyasından daha pek çok isim Antalya’da oldular.

 

 

“Altın Portakal Hatıra Ormanı” Açıldı!
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde dün Antalya’ya festival gibi köklü ağaçlarla dolu, her yıl sinemayla büyüyecek bir orman kazandırma amacıyla “Altın Portakal Hatıra Ormanı”nı oluşturuldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in önderliğinde “Gelecek Umutla Yeşerecek” diyerek “Altın Portakal Hatıra Ormanı”nın ilk fidanları Ulusal Yarışma Jüri Başkanı Emin Alper, jüri üyeleri Senem Tüzen, Ayfer Tunç, Muhammet Uzuner, sinema oyuncuları Derya Alabora, Şerif Sezer, Gülsen Tuncer, Engin Ayça, Kerem Fırtına, festival konukları ve orman yangınlarında büyük bir özveriyle çalışan itfaiye erleri ile birlikte dikildi.

 

Başkan Muhittin Böcek, “27 yıllık başkanlık hayatımda böyle büyük bir orman yangını görmedim. 8 vatandaşımız hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyorum. Ormanda canlılarımız yandı. Bugün burada kıymetli sanatçılarımız çalışma arkadaşlarım ve itfaiye erlerimizle birlikte Altın Portakal Hatıra Ormanı’nı fidanlarımızın dikimini gerçekleştirdik. Burası Antalya’mızın ortasında 1880 dönümlük bir alan. Geleceğimizi, ormanlarımızı korumaya ve kollamaya devam edeceğiz” dedi. “Altın Portakal Hatıra Ormanı” alanında Altın Portakal Film Festivali’nde bu zamana kadar ödül almış sanatçılar ve filmler adına da ağaç dikildi.

Festivalde Dün!
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında gösterilen “Diyalog” filminin söyleşisi yönetmen ve senarist Ali Tansu Turhan, başrol oyuncuları Hare Sürel, Ushan Çakır, yapımcı ve senarist Burcu Uğuz, yapımcı Müge Oğuz, kurgucu Osman Sarp Altay, filmin müziklerini yapan Tuğçe Şenoğul, sanat yönetmeni Gizem Kahya İyem ve Uğur Daştan’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Ali Tansu Turhan, “Filmimiz bir tanışma hikayesi ve Antalya’yla ilk defa seyircisiyle tanıştı o yüzden bizim için çok özel. Filmi geçen yıl pandeminin ortasında çektik. 8 gün sürdü setimiz. Aslında filmde gerçekliğin katmanlarını oluşturmaya çalıştık. Biz ilişkinin katmanlarını ele aldığımızdan dolayı ilişkinin hangi katmanında olduklarına göre oyuncu motivasyonlarını belirledik. Filmdeki 32 dakikalık tek planı çekmek çok zordu. Herkes ne çektiğini biliyordu, Türkiye sinema tarihindeki en uzun plan. Herkesin üzerindeki stres yaptıkları şeyin farkındalığında olmasından dolayıydı. Garip bir deneyimdi, yapamayacağımızı düşünmedik hiç, bir gecede çektik. Bütün ekibe o plan için çok teşekkür ederim,” dedi.
Filmde yönetmeni canlandıran ve sadece sesini duyduğumuz Funda Eryiğit basın toplantısına da zoom üzerinden sadece sesiyle katıldı ve “Enteresan bir deneyimdi benim için. Her gün sete gidip, kendi kıyafetlerimle, saç makyaj olmadan oynamak çok güzeldi,” dedi.

Hare Sürel, “Filmin en başındaki oyuncu seçmelerindeki cevaplar benim kendi cevaplarım değil, senaryoda var olan cümleler. Dolayısıyla Hare, Hare’yi oynuyor ama paralel evrendeki Hare’yi oynuyor, ama hayatta başka bir yerlere rastlamış bir Hare. Elbette benden çıktığı için bana benzemesi de çok normal,” dedi.
Ushan Çakır, “Birkaç boyut olmuş gibi oldu filmde. Ben Ushan’ı oynadım, Ushan da Veysel’i oynuyor. Aslında oynadığımız karaktere ne kadar yaklaşıyorsak, oynadığımız karakter de bir içindekine o mesafede yaklaşıyor. Bambaşka bir şey oynamamızı Ali de istemedi, filmin içindeki yönetmen de öyle bir şey çekmiyordu,” dedi. Basın toplantısı filmin müziklerine imza atan Tuğçe Şenoğul’un seslendirdiği filmden bir şarkıyla sona erdi.

“Kerr” filminin söyleşisi ise yönetmen Tayfun Pirselimoğlu, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos, yapımcı Vildan Erşen, ortak yapımcılar Nikos MoustakasGuillaume De Seille, başrol oyuncusu Erdem Şenocak, filmin müziklerini yapan Nikos Kypourgos, yardımcı erkek oyuncular Melih Düzenli ve Gafur Uzuner ile gerçekleşti.
Tayfun Pirselimoğlu, “Kerr benim bir romanımdan uyarlama. ‘Kerr’ aslında hepimizin bildiği tekerrürün Arapça kökü. Hemen hemen yazdığım her şeyde olduğu gibi bu filmin hikayesinde de sürekli tekrarlanan şeyler var. Hatta benim bütün filmlerimde var bu, filmin başı ve sonu aynı oluyor. Filmin hikâyesi içerisinde de tekrarlanan şeyler var dolayısıyla bu ismi uygun gördük. Roman çok geniş bir alanda cenk ettiğiniz bir yer, sinemanın bazı kısıtlı alanları var. Onu buna tercüme etmek çok da kolay değil ama diğer yandan yazarken edindiğim tecrübeyle onu senaryo haline getirmek çok da zorlamadı doğrusu,” dedi.
Erdem Şenocak karakteri için, “Tayfun Bey, senaryoyu okudun nasıl bir karakter sence, demişti. Ben de içine düştüğü durumda film boyunca genelde bir şey yapmıyor, maruz kalıyor bir şeylere demiştim. Herhangi birini de böyle bir durum içine koysanız belki benzer şekilde davranabilir, dolayısıyla ayrımlarını çok göremiyorum. Ama illa bir sıfattan bahsedeceksek şaşkın diyebiliriz bu karaktere diye konuşmuştuk,” dedi.

Antalya Film Forum ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Kadın Sinemacılar Buluşması” ise festivale katılan kadın sinemacıları bir araya getirdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.