SEN BEN LENİN 40. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDE

0

TÜRKİYE PRÖMİYERİNİ 40. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDE GERÇEKLEŞTİRECEK ‘SEN BEN LENİN’İN TEASERI YAYINLANDI!

Tufan Taştan’ın senaryosunu Barış Bıçakçı ile kaleme aldığı, dünya prömiyerini 43. Moskova Film Festivali’nde yapan, Türkiye prömiyerini 40. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirecek ‘Sen Ben Lenin’ filminden ilk görüntüler yayınlandı.

‘SEN BEN LENİN’ TEASER: https://youtu.be/2aBQgGaF_wA

Ödüllü kısa filmleriyle tanınan Tufan Taştan’ın ilk uzun metraj filmi ‘Sen Ben Lenin’ Türkiye prömiyerini 40. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışma bölümünde yapmaya hazırlanıyor. Festivalde hem ulusal yarışma bölümü hem de Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışacak filmin gösterimi 13 Temmuz Salı akşamı saat 21.00’de Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek. 1-13 Temmuz arasında gerçekleştirilecek 40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma gösterimleri öncesinde ‘Sen Ben Lenin’in teaserı paylaşıldı.

Senaryosunu Tufan Taştan ile Barış Bıçakçı’nın beraber kaleme aldığı polisiye ve kara mizah türündeki ‘Sen Ben Lenin’, Karadeniz’deki bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin meydana dikilişinin ardından, başbakanın da katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabaya gelerek kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesini konu alıyor.

Dünya prömiyerini geçtiğimiz aylarda 43. Moskova Film Festivali’nde gerçekleştiren filmin başrollerini Barış Falay ve Saygın Soysal paylaşırken ikiliye kadroda Melis BirkanSerdar OrçinNur SürerSalih KalyonHasibe ErenÖzgür ÇevikŞerif ErolBinnur KayaMustafa KırantepeSerkan KeskinNazlı BulumMurat KılıçSarp AydınoğluBarış YıldızSarp AkkayaNecip MemiliBige Önal ve Utku Çakar gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor.

İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin yapımcılığını üstlendiği ‘Sen Ben Lenin’in müzikleri Barış Diri imzası taşırken filmin şarkısı, Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden bestelenerek Seyyal Taner tarafından seslendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.