Garsonların Birliği-Bitiyatro’nun Yeni Oyunu

0

Garsonlar merak ediyor, bütün bunlar nasıl bir tesadüf? Bitiyatro’dan yeni bir oyun: “Garsonların Birliği”

 

Bitiyatro, repertuarına yeni bir oyun ekledi. Dünyayı ilginç bir restorandaki garsonların merakı ve başlarına gelenler üzerinden ele alan “Garsonların Birliği” 22 Ocak Çarşamba 20:30’da prömiyer yapacak!

 

Barış Yücedağ’ın yazıp yönettiği “Garsonların Birliği” dünyayı bir restorana sığdırarak hepimizin başına gelen, seyirci kaldığımız olayları iki meraklı garson üzerinden ele alırken aynı zamanda her an her yerde dayatılan iş, mesai ve çalışmak gibi kavramların sınırlarında geziniyor.

 

Bütün bunların Sorumlusu: Zaruret!

 

Laçin Ceylan ve Nihat İleri’nin sanat yönetmenliğini yaptığı 13. yaşını kutlamak üzere olan Bitiyatro, 22 Ocak Çarşamba 20:30’da prömiyer yapacak oyunları Garsonların Birliği” ile dünyanın farklı bir prototipi olan, türlü talihsizlikler ve cazladolu bir restoranı sahneye taşıyor. Yaşanan kazaların sürekli tesadüfe bağlandığı bu restoranda garsonlar, bu tesadüfleri ve nedenlerini merak edip kendiliğinden gelişen bir serüvenin rüzgarına kapılıyor.

 

Mahir Akgündoğdu ve Arda Kaptanlar’ın 80 dakika boyunca çeşitli rollere büründüğü Arda “Rojo” Özkan, Onur Güney Kumaş ve Yasin Soyöz’ün özgün besteleri ve canlı performanslarıyla renklendirdikleri “Garsonların Birliği”nindekor tasarımını Emre Güngör, ışık ve ses tasarımını Özkan Barış Özdemir, sahne amirliğini Zeynel Orak, asistanlığını ise İlayda Bağlamaç ve Gamze Cankara yaptı. Oyunun afişini Elisa Balcı çizdi, fotoğraflarını Volkan Erkan çekti.

 

Herkese Bi’ Tiyatro!

 

Bitiyatro, akışa kapılma tehlikesine ve klişeleşmeye karşı bir öz savunma gereksinimiyle kurulmuştur. Birincil amacı; oyuncuya, seçtiği tema doğrultusunda, düşüncenin egemenliğinde rahatça dolaşabileceği bir alan yaratarak, tiyatroda bilinmeyeni ve öngörülemeyeni araştırmaktır. Seçilen temayı – ya da metni – alışılagelmiş, garantici kalıpların dışında tutarak, söylenemeyenlerin birlikte canlandığı bir alana yolculuk etmektir.

 

Gelin bu yolculuğa birlikte çıkalım!

 

Detaylı bilgi ve iletişim için:

 

Telefon:  0 212 244 02 47

E-Posta: biiyatrobisahne@yahoo.com

Adres:Tomtom Mah. Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. No:34/A   34433 Beyoğlu,İstanbul

www.bitiyatro.com

 

BiTiyatro  BiSahne Resmi Sosyal Medya Hesapları:

 

instagram/bitiyatro

facebook/bitiyatro

twitter/bitiyatro

#BiTiyatro

#BiTiyatroBiSahne

#HerkeseBitiyatro

#GarsonlarınBirligi

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.