Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

0

Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Sanatçı Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘Şahsiyet’teki rolü ile en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

KIZINA İTHAF ETTİ 

New York’ta gerçekleştirilen törene Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katılan Haluk Bilginer, ödül konuşmasına Türkçe ‘Merhaba’ diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür eden Bilginer “Bu ödülü, kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum” diyerek, kızına ithaf etti. 

Konuşmasının devamında Bilginer, “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum” dedi. 

İnternet üzerinden yayınlanan Şahsiyet Dizisinde Haluk Bilginer alzaymir olan orta yaşın üzerindeki bir adamı canlandırdı. Yaptığı hiçbir şeyi hatırlamayan emekli bir polis memuru “Madem hatırlamıyorum, o zaman vicdan azabı da çekmem” diyerek seri katile dönüşür. Etrafındaki suçluları tek tek öldürmektedir. Adaleti ancak böyle sağlayacağına inanır. Ülkemizde büyük ilgi gören ‘ Şahsiyet’ Dizisi bu ödülden sonra uluslararası kanallarda daha çok yer bulacak gibi. Yerli yapımcılarımızın da Netfelix dizilerine daha çok yer ayırması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.