Kadınlar Canlandırır

0

Bu yıl “Kadınlar Canlandırır” sloganıyla yola çıkan Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali 7 Kasım Perşembe 12.30 seansıyla BAŞLIYOR!

Institut Français-Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek festivalin ilk günkü film programında; YARIŞMA DIŞI, CANLANDIRANLAR YETENEK KAMPI ve Türkiye’de ilk kez gösterilecek olan, Michel Ocelot’nun son uzun metraj filmi DİLİLİ PARİS’TE filmleri yer alıyor.

7 Kasım Perşembe günü 12.30’da YARIŞMA DIŞI filmlerin gösteriminin ardından, 15.00’te CANLANDIRANLAR YETENEK KAMPI SEÇKİSİ yer alıyor.
Ayrıca, aynı gün, festival SAYGI KUŞAĞI’nda MERAL EREZ’i ağırlıyor. Erez’in filmlerinin gösterimi ve onunla canlandırma sineması üzerine yapılacak sohbet; 18.00’de.

Merakla beklenen DİLİLİ PARİS’TE ise aynı gün 20.00’de Türkçe Altyazılı izlenebilir.

8 Kasım Cuma ise seanslar 15.00’te O!PLA (Polonya Kısa Film Seçkisi) ile başlıyor. Aynı gün, Ayşe Ünal, Feride Çetin, İpek Torun, Ramize Erer ve Sevinç Baloğlu’ndan oluşan festival jürisinin kararıyla ödüle layık görülen filmlerin gösterimi ve ÖDÜL TÖRENİ 18.00’de.

9 Kasım Cumartesi ise festival ONUR KONUĞU Regina Pessoa’yı ağırlıyor.
11.00’de ÇOCUKLAR İÇİN seansıyla başlanan günde, 15.00’de, genç kuşak bağımsız kadın yönetmenlerden: Melis Balcı, İdil Ar, Melis Bilgin ve Özgül Gürbüz’ün yer aldığı söyleşi yer alıyor.
18.00’de ise Regina Pessoa’nın hem kendi kısa filmleri hem de seçtiği kısa filmlerden oluşan iki ayrı seçki izlenebilir. Ayrıca izleyiciler Pessoa ile sohbette ona merak ettikleri soruları da yöneltebilir.

Tarihler: 7-9 Kasım 2019
Mekan: Fransız Kültür Merkezi / Taksim

Etkinlikler Ücretsizdir
Detaylı bilgi için:
https://www.facebook.com/Canlandiranlar/
https://www.instagram.com/canlandiranlar_
https://www.canlandiranlar.com
Zorunlu kayıt : https://bit.ly/2PKUR0d

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.