Kısa Film Yarışmasına Oscarlı Ödüllü Sanatçıdan Destek

0

 Sabancı Vakfı’nın “dijital yalnızlık” temalı Dördüncü Kısa Film Yarışması’nın kanaat önderi Oscar ödüllü besteci Ludovic Bource oldu. Ludovıc Bource gençlere seslendi: “Dijital yalnızlık toplumumuzu kemiren bir olgu.”


a href=”//www.dirensanat.com/wp-content/uploads/2019/09/diren-sanat-sabanc-vakfi-kisa-film-yalnizlik.jpg”>Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın kanaat önderi, Oscar ödüllü film müziği bestecisi Ludovic Bource oldu. Fransız besteci, Kısa Film Yarışması ile ilgili hazırladığı video mesajı ile gençlere yarışmaya katılma çağrısı yaptı. Ludovic Bource, “Dijitalleşmeyi inkâr etmenin ve kendimizi bu dünyanın dışında tutmanın imkansız olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu da ne yazık ki dijital yalnızlığı beraberinde getiriyor ve bu yalnızlık gözle görülmese bile her yerde bizi takip ediyor, adeta toplumumuzu kemiren bir olguya dönüşüyor. Kişisel verilerimizi, vicdani değerlerimizi, özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan birçok şeyi elimizden alıyor. Paylaştığımız her şeyi bize karşı kullanan dijitalleşmenin doğurduğu yalnızlık hepimizin içinde. Ancak aslında artık yalnız değiliz, çünkü o (dijital dünya) yaptığımız her şeyi görüyor” dedi.

 

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan da, yarışmanın bu yılki kanaat önderinin Ludovic Bource gibi önemli ve ilham veren bir isim olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Safkan “Oscar ödüllü bestecinin video mesajı ile ‘dijital yalnızlık’ hakkında verdiği mesajların tüm gençlere ve yarışmacılara ilham vereceğine inanıyorum. Genç sinemacıları ‘dijital yalnızlık’ temalı filmleriyle yarışmamıza katılmaya bir kez daha davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Başvurular 22 Kasım tarihine kadar devam ediyor

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması için başvurular 22 Kasım 2019’a kadar devam edecek. Yarışmaya başvuracak eserlerin en fazla 5 dakika uzunluğunda olması ve dijital yalnızlık sorununu anlatmaları gerekiyor. Eserler, öncelikle ön jüri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından jüri son değerlendirmeyi yapacak.

 

Yarışmaya www.kisafilmuzunetki.org adresinden başvurulabiliyor.

Ek Dosyalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.