Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali başladı…  

09 Kasım 2019 Cuma 

Malatya Park Avşar Salonu 1  Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1 
14:00 Arif V 

16:30 Arada, Mu Tunç 88 

14:00 Ulusal Kısa Metraj –Panorama 94 

16:30 Dönüş 

14:00 Tanrı İzin Verirse 

16:30 Kedi fare 

10 Kasım 2018 Cumartesi 

Malatya Park Avşar Salonu 1 

 

Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1  Yeşil Sinemaları Salon 2  Sanat Sokağı Sanat Merkezi 

 

11:30-Bir Ejderha Uyanıyor 

14:00-Suç Unsuru 

16:30-Balık Kraker 

21:00-Boşluk 

 

11:30-Uzun Hikaye 

14:00-Düğün Davetiyesi 

16:30-Katil 

21:00-Yük 

11:30-TRT Belgesel Kuşağı 

14:00-Aile Gibi 

16:30-Kule 

21:00-Dışarıda 

 

11:30-Renkli Balık Dünyaları 

14:00-Son Çocuk 

16:30-Dogman 

21:00-Üç Yüz 

 

11:30-Ulusal Kısa Metraj 

14:00-Ulusal Kısa Metraj 

16:30-Ne Olacak Şimdi 

 

 

11 Kasım 2018 Pazar 

Malatya Park Avşar Salonu 1  Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1  Yeşil Sinemaları Salon 2  Sanat Sokağı Sanat Merkezi 

 

11:30-Renkli Balık Dünyalar Kaşifi 

14:00-Görüşme 

16:30-Herşey Yolunda 

21:00-Hikayeci 

11:30-Okul Yolunda 

14:00-Kırmızı Kadife 

16:30-Kısa 

21:00-Ahlat Ağacı 

 

11:30-Cleo ve Paul 

14:00-Dönüş 

16:30-Doğum Günün Kutlu Olsun 

21:00-Volkan 

 

11:30-İnat Hikayeler 

14:00-Hayalet Avı 

16:30-Sessizlik 

21:00-Kara Yazı Yazmak 

 

11:30-Elveda 

14:00-Panel:Cengiz Aytmatov 

16:30-Cemile 

21:00-Milyarder 

 

12 Kasım 2018 Pazartesi 

Malatya Park Avşar Salonu 1 

 

Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1  Yeşil Sinemaları Salon 2  Sanat Sokağı Sanat Merkezi 
11:30-TRT Belgesel Kuşağı 

14:00-İlkbahar,Yaz,Sonbahar,Kış.. 

16:30-Kimse Elimi Tutmasın 

21:00-Pantolon 

 

11:30-Karadeniz Yalnız Nineleri 

14:00-Öğretmen 

16:30-Zacarias 

21:00-Yazdan Kalanlar 

11:30-Düğün Davetiyesi 

14:00-Suç Unsuru 

16:30-Anons 

21:00-Bir Ejderha Uyanıyor 

11:30-Hay Haşim Vatandaş 

14:00-Çınar 

16:30-Bırakın Çocuk Uyansın 

21:00-Kardeşler 

11:30-Beyaz Gemi 

14:00-Boranlı İstasyon 

16:30-Yaz Günlerinin Hazan Yaprakları 

 

13 Kasım 2018 Salı  

Malatya Park Avşar Salonu 1 

 

 

Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1 

 

Yeşil Sinemaları Salon 2  Sanat Sokağı Sanat Merkezi 
11:30-Kara Yazı Yazmak 

14:00-Sen Adam Mısın 

16:30-Sonsuz 

21:00-Meleklerin Koruyucusu 

11:30-Cleo ve Paul 

14:00-Volkan 

16:30-Sessizlikte İn 

21:00-Ekvatorun Uzak Hayalleri 

11:30-Aydede 

14:00-Yük 

16:30-Aşırı Küçük Bir Nesne 

21:00-Ağa 

11:30-Annemin Sinemaları 

14:00-Güvercin 

16:30-Arada 

21:00-Borç 

11:30-Azaplı Yollar 

14:00-Kızıl Elma 

16:30-Ukte Muhammet Benek Erol Onur 

 

14 Kasım 2018 Çarşamba 

Malatya Park Avşar Salonu 1 

 

Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1  Yeşil Sinemaları Salon 2  Sanat Sokağı Sanat Merkezi 
11:30-Sükut Evi 

14:00-Halef 

16:30-Aile Gibi 

21:00-Siccin 5 

11:30-Doğum Günün Kutlu Olsun 

14:00-Kule  

16:30-Üç Yüz 

21:00-Dışarıda 

11:30-Güvercin Hırsızları 

14:00-Son Çıkış 

16:30-Dört Köşeli Üçgen 

21:00-Süleyman Dağı 

11:30-Uluslararası Kısa Panorama 

14:00-Yazdan Kalanlar 

16:30-Turunç Günleri 

21:00-İçerdekiler 

11:30-Dağların Koynundaki Şehir 

14:00-Söylüyor Müslüm Magomayev 

16:30-Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması 

15 Kasım 2018 Perşembe 

Malatya Park Avşar Salonu 1 

 

Malatya Park Avşar Salonu 2  Yeşil Sinemaları Salon 1  Yeşil Sinemaları Salon 2 
11:30-Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması 

14:00-Dogman 

16:30-Kedi Fare 

 

11:30-Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması 

14:00-Hayalet Evi 

16:30-Tanrı İzin Verirse 

 

11:30-Okl Yolunda 

14:00-Meleklerin Koruyucusu 

16:30-Halef 

11:30-Ekvatorun Uzak Hayalleri 

14:00-Sükut Evi 

16:30-Filistin’den Kısalar 

 

 

Bir hafta sürecek olan festivalin biletleri ise 6 Kasım Salı günü, Yeşil Sineması ve Malatya Park Avşar Sineması gişelerinde, satışa sunuluyor. Bilet bedelleri, sinemaseverlerin festivale katılımını kolaylaştırma adına öğrenciler için 3 TL, yetişkinler için ise 5 TL ile sınırlandırıldı. 

 KISA FİLMLER

Ulusal Kısa Film Panorama 
National Short Film Panorama, 91.24’ 
Aya / Palm, Saif Hamad, Türkiye, 2017, 15.00’
İlmek / Stitch, Süheyla Arıkan, Türkiye, 2018, 13.48’
İstasyon / The Station, Serdar Çotuk, Türkiye, 2017, 04.50’
Karton Kutu / The Box, Merve Çirişoğlu Çotur, Türkiye, 2017, 06.48’
Kutlama / Celebration, Elif Sözen, Türkiye, 2018, 08.44’
Misafir / The Guest, Orhan Dede, Türkiye, 2017, 12.50’
Mutluluk / Joy, Oktay Alkan, Türkiye, 2018, 10.50’
Naftalin / Naphthalene, Muhammed Furkan Daşbilek, Türkiye, 2018, 20.30’

Uluslararası Kısa Film Panorama 
International Short Film Panorama, 71,26’ 
Doğum Sancısı /Labor, Cecillia Albertini, İtalya/USA, 2018, 13’
Hayvan /Animal /Heyvan, Bahram Ark, İran, 2017, 15’
Karanlık Gece / Dark Night, İvan Plechev, Rusya, 2018, 8’
Melodi / Melodi, Michael Kam, Singapur, 2018, 12’
Uzay Dağı / Space Mountain, Victor Nores, İspanya, 2018, 14.26’
Yol /A Road, Kalvira Akchalova, Kırgızistan, 2018, 9’

Ulusal Kısa Film Yarışma 
National Short Film Competition, 135,04’ 
Kimse Elimi Tutmasın / Shall no one hold my hand, Cenk Ertürk, Türkiye, 2018, 15.00’
Her Şey Yolunda / The Conversation, Metehan Şereflioğlu, Türkiye, 2018, 15.00’
İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar / Spring, Summer, Autumn, Winter… And Spring, Hamza Uysal, Türkiye, 2018, 07.04’
Sen Adam Mısın / Are you a man, Alihan Erbaş/Harun Köybaşı, Türkiye, 2018, 15.00’
Balık Kraker / Fish Cracker, Yiğit Evgar, Türkiye, 2018, 12.45’
Görüşme / The Conversation, Vehbi Bozdağ, Türkiye, 2018, 13.00’
Sonsuz / Ad Infinitium, Murat Çetinkaya, Türkiye, 2018, 13.00’
Pantolon / Trousers, Tahsin Özmen, Türkiye, 2018, 14.55’
Hikâye / Storyteller, Anıl Güldoğan, Türkiye, 2018, 15.00’
Boşluk / Void, Elif Eda, Türkiye, 2018, 15.00’

Uluslararası Kısa Yarışma 
International Short Film Competition, 60,49’ 
Katil/Sallakh, Rasoul Iranzad Aghamırlu, İran, 2018, 06.56’
Kırmızı Kadife/Red Velvet, Mahmoud Samir – Youssef Mahmoud, Mısır, 2018, 15.00’
Kısa /Short,Ruslan Aghazadeh, Azerbaycan, 2018, 12.48’
Öğretmen/The Teacher, Maxim Elagin, Rusya, 2018, 14.45’
Zacarias/Zacarias,Violeta Trincado, İspanya, 2018, 12.00’

Filistin Kısa Film Seçkisi 
Palestinian Short Film Selection, 64.72’ 
Kağıttan Gemi/Paper Boat, Mahoud Abu Ghalwa, Filistin, 2016, 14.19’
Güvercinler/The Living of The Pigeons, Baha Abu Shanab, Filistin, 2015, 16.11’
Kahvedanlık/Coffee Pot, Thaer Al Azeh, Filistin, 2018, 09.24’
Süleyman Kayası/Solomon’s Stone, Ramzi Maqdisi, Filistin-İspanya, 2015, 25.18’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.