Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonun ikinci oyunu ‘Bildirim’ oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen prömiyerde izleyici ile buluşan oyun büyük alkış aldı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, Bursa’da sanatseverlere tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor. Sezonu Kanlı Düğün ile açan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatro meraklılarını  “Bildirim” isimli yeni bir oyunla buluşturdu. Çek Cumhuriyeti’nin eski Cumhurbaşkanı, ünlü tiyatro yazar Václav Havel’in yazdığı, yönetmenliğini de Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği oyunun prömiyeri Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelendi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman’ın da aralarında yer aldığı izleyiciler oyunu büyük bir ilgiyle izledi.

Václav Havel’in, korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisini anlattığı bir oyundur.

Künye

Yazan: Václav Havel

Türkçeye Çeviren: Zehra İpşiroğlu

Oyuncular: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu ve  Zeynep Çelik Küreş

İzleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda, eserin sahnelenmesinde katkısı olanlar sahneye davet edildi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman da ekibi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek vererek kutladı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu Gösterim Tarihi

9 Kasım Cuma günü saat 20.00

10 Kasım Cumartesi günü saat 15.00 ve 20.00’de, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde

 24 Kasım 2018 cuma günü saat 20.00

25 Kasım 2018 cumartesi günü 15.00 ile 20.00’de sahnelenecek. 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, bu sezon sekiz oyunla izleyicisiyle buluşacak. Prömiyerleri yapılan “Kanlı Düğün” ve “Bildirim” adlı oyunların yanı sıra iki oyunun daha prömiyeri gerçekleştirilecek. Sezon boyunca “Yeni Dünya Bir Uzay Macerası” ve “Bahçe” adlı çocuk oyunlarını da sahneleyecek olan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, çocukları da tiyatroyla buluşturacak. Ayrıca Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun geçtiğimiz sezon oyunları olan  “III. Reich”, “İki Efendinin Uşağı” ve “Cambazın Cenazesi” oyunları da sahnelenmeye devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.