Tiyatro ve masalla hayallere yolculuk

0

Axis İstanbul AVM’de ağustos ayı boyunca hafta sonları masal okumaları ve müzikal oyunlarla düzenlenecek etkinlikler 4 Ağustos’ta başlıyor.
Etkinlik, çocuklara nasıl biri olmaları gerektiği hakkında ipuçları verirken hayal dünyalarının sınırsızlığını keşfedecekleri eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Vatan Caddesi ile E5’in kesiştiği noktada, Bayrampaşa Metro İstasyonu’nun hemen yanında bulunan Axis İstanbul AVM, ağustos ayında aileler ve çocukları için dopdolu bir program hazırladı. Axis İstanbul AVM’de her hafta sonu düzenlenecek birbirinden renkli etkinliklerle keyifli anlar ikiye katlanıyor.

Masal anlatımı; anlatan kişi ve çocuk arasında kurulan iletişim, çocuğun bütün zihinsel faaliyetlerini harekete geçiriyor, okuduğu veya dinlediği masallardaki karakterler hakkında hayaller kuran çocuk, olayların gelişimine göre iyiyi ve kötüyü, doğruyu ve yanlışı ayırt etmeyi öğreniyor. Günümüzde yoğun iş tempoları nedeniyle çocuklarına masal okumak için vakit bulamamaktan yakınan aileler hafta sonu çocuklarıyla Axis İstanbul AVM’de masal yolculuğuna çıkıyor.

Masal okumaları, 4 Ağustos Cumartesi saat 14.00’da başlayacak ve birer saatlik seanslarla 17.00’ye kadar devam edecek. Etkinlik 11, 18 ve 25 Ağustos tarihlerinde de aynı saatler arasında düzenlenecek. Müzikal programı ise 5 Ağustos Pazar günü saat 15.00 – 15.45 ve 17.00 – 17.45 saatleri arasında dış görünüşün değil, akıl ve zekanın öneminin anlatılacağı “Bir Tavuğun Günlüğü” adlı müzikalle start verecek.

12 Ağustos’ta, yalanın yalnızca yalan söylenene değil, kişinin kendisine de zarar verdiğini anlatacak “Meyve Bahçesi”; 19 Ağustos’ta, kendi yeteneklerimizi keşfederken arkadaşlarımızın önerilerini de dikkate almamız gerektiğinin anlatılacağı Mavinin Rüyası ve son olarak 26 Ağustos’ta sokaklarda yaşayarak zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan, bize her daim dost olan sokak hayvanları ile çocuklara hayvan sevgisini aşılayarak duyarlı birer insan olmalarını amaçlayan Sokak Köpekleri Müzikali çocukları hem eğlendirecek, hem öğretecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.