Buğday’ın Çekimleri 5 Yılda Tamamlandı

2

Buğday’ın Çekimleri 5 Yılda Tamamlandı

Bal, Süt,Yumurta filmlerinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu’nun son filmi ‘Buğday’ 24 Kasım’da vizyona giriyor. ABD ve Almanya olmak üzere üç farklı ülkede çekilen filmin çekim serüveni tam 5 yıl sürdü.

 Yine bir öze dönüş hikayesinin anlatıldığı filmde; bu kez bir bilim insanı, kariyerini bırakarak meteforlar dünyasına yolculuk ediyor. Buğday’da bildiği herşeyi terk etmeye çalışan Cemil Akman ile tohum genetikçisi Prof. Dr. Suat Erin’in yolculuğuna tanık olacağız.

 Senaryosu Semih Kaplanoğlu ve Leyla İpekçi’ye ait olan film TRT ve Galata Film ortaklığı ile çekildi. Dram tarzındaki filmde Jean Marc Barr, Ermin Bravo, Grigoriy Dobrygin, Cristina Flutur, Lubna Azabal, Hal Yamanouchi gibi oyuncular rol alıyor. Sembollere ve metaforlara bol bol yer veren film 24 Kasım 2017 Kurmaca Film tarafından dağıtımı yapılacak.

Bal, Süt ve Yumurta üçlemesiyle bilinen Semih Kaplanoğlu’nun Buğday filmi, parlak kariyerini ve bildiği her şeyi terk eden bilim insanı Cemil Akman ile tohum genetiği uzmanı Prof. Dr. Suat Erin’in yolculuğunu anlatıyor. Pek çok sembol ve metaforun yer aldığı filmin çekimleri, Türkiye, ABD ve Almanya’nın farklı şehirlerinde tamamlandı. TRT ve Galata Film ortaklığıyla çekilen Buğday, yaklaşık 5 yılda tamamlandı.

 

Konu:

Yakın ve belirsiz bir gelecekte, ani bir iklim değişimi meydana gelmiş ve yeryüzündeki yaşamı yok oluşa doğru sürüklemiştir. Sınırların yeniden kurulduğu yeni dünyada, göçmen halklar manyetik kalkanlarla korunan şehirlere kabul edilmek için kamplarda bekletilmektedir. Bir diğer sorun ise genetiğiyle oynanmış tohumların sürdürülebilirliği konusunda yaşanan kaostur.

Parlak kariyerini ve şehri terk edip modern hayata sırtını dönen Cemil’le, tohum genetiği uzmanı Profesör Erol Erin’in yolları Ölü Topraklar bölgesinde kesişir. Yeşertecekleri tohumları aramak için çıktıkları yolculuk, Erol’un bugüne kadar öğrendiği her şeyi değiştirecektir…

Semih Kaplanoğlu Buğday filmi fragman izle

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.