Bu sene Mumbai’de 8.si düzenlenen Jagran Film Festivali’nde 3 tane Türk Filmi gösteriliyor. 18 – 24 Eylül 2017tarihleri arasında yapılacak festivalde 16 şehirde film gösterimi yapılacak.

 

Festivalde Türkiye’yi Olgun Özdemir’in Mor Ufuklar, Bülent Öztürk’ün Mavi Sessizlik ve Barış Kırımşelioğlu’nun Posta Kutusu adlı filmleri temsil ediyor. Mor Ufuklar ve Posta Kutusu, World Panorama Yarışma seçkisinde, Mavi Sessizlik ise başka bir seçkide gösterilecek. Olgun Özdemir’in yönettiği Mor Ufuklar filmi geçtiğimiz günlerde düzenlenen Trabzon Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve Dostluk Ödüllerini kazanmıştı.

Olgun Özdemir’in yönettği Zeynep Sevi, Numan Çakır, Ece Özdikici, Adem Yılmaz rol alıyor.

Suriyeli oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Mor Ufuklar, Suriye’deki iç savaşın ve yaşananan insanlık dramının iç yüzünü, ailesini Ege’nin sularında kaybeden Halepli Meryem’in travmasını ve farklı hayatlara sahip insanların her birinin yaşamındaki göç hikâyelerini anlatıyor.
oyuncuları
 izle
  fragman
 filmi izle

 ne zaman vizyonda

olgun özdemir

ece özdikici

filmin yönetmeni oyuncuları, vizyon tarihleri, program,katıldığı festivaller, bu filmi beğendiniz mi? yorumlarınızı paylaşabilirsiniz? Türkiyede vizyona girdi mi? hangi ödülleri aldı? Antalya Altın Portakal film festivaline katıl dı mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here