BABA SAHNE’DE BİR BAŞKA HAMLET

0

1. Şevket Çoruh’un İstanbul Kadıköy’de kurduğu Baba Sahne tiyatro mevsiminin sonuna gelmemize karşın, yoğun bir şekilde yeni oyunlarla seyirci karşısına çıkıyor.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun rol aldığı ‘Bir Baba Hamlet’, Shakespeare’in ‘Hamlet’ini kahkaha dolu bambaşka bir yorumla sunuyor.  Sebastian Seidel’in yazıp Yücel Erten’in dilimize çevirdiği ‘Bir Baba Hamlet’i Emrah Eren yönetiyor. Sahne ve kostüm tasarımı Barış Dinçel’e, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, hareket düzeni Işıl Zeynep’e ait. Oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor.

Kalaslardan dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı ‘Hamlet’i seçmişlerdir. Cansiperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür. Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın… “Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet” düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e döner.

Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek oyun 3 ve 10 Haziran Cumartesi, 9 Haziran Cuma günü saat 20.30’da izlenebilecek.

Biletler, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilecek.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy

Gişe: 0216 700 11 11

Bilgi:Babasahne.com

                facebook.com/babasahne

                twitter.com/babasahne

                instagram.com/baba.sahne

hamlet program,hamlet oyuncuları,hamlet sahne,hamlet kim? hamleti oynayanlar, hamlet nerede,baba sahnehamlet şefket çoruh,şefket çoruh,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.