Liselerarası Tiyatro Buluşması, 15-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında 16. kez İstanbul’un alışveriş, eğlence ve kültür merkezi Profilo Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.Profilo AVM’nin bir yaşam ve kültür merkezi olmak misyonundan yola çıkarak başlattığı ve her yıl İstanbul’daki liselerin katılımıyla gerçekleşen Tiyatro Buluşması’nın Ödül Töreni 26 Mayıs’ta yapılacak.

Heyecanlarını, düşüncelerini, umutlarını sanat yoluyla aktaran lise çağındaki gençleri biraraya getiren ‘Liselerarası Tiyatro Buluşması’nın 16.sı 15-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenleniyor. Profilo Alışveriş Merkezi’nin organizasyonunu ile gerçekleşen buluşma, tiyatro tutkunu gençlerin özgüvenlerini geliştirmeleri, kendilerini sanat yoluyla ifade etmeleri ve ürettiklerini tiyatro severlerle paylaşabilmeleri için bulunmaz bir fırsat yaratıyor.

Etkinliğin düzenleyicisi Profilo Alışveriş Merkezi (PAM), sanatla ilgili liseli gençler tarafından her yıl heyecanla beklenen buluşmanın sürdürülebilir olmasına öncelik veriyor. PAM, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, tiyatro tutkunu gençleri, hazırladıkları oyunlarla, yıl içinde birçok özel tiyatronun perde açtığı tiyatro salonlarına davet ediyor. Gençler, PAM’daki buluşma ile, kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmenin yanı sıra performanslarını usta tiyatrocular ve akademisyenlerden oluşan jüri önünde sergileme imkanına da kavuşmuş oluyor.

Kurumsallaşan kimliğiyle PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması, evrensel bir dil oluşturan, birleştirici ve ekip ruhunu besleyici unsurları yardımıyla bilinçli, özgüvenli, vizyon sahibi yeni bir nesil yetişmesine katkıda bulunuyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da desteklenen buluşmada, liseli tiyatrocular, yerli ve yabancı seçkin tiyatro eserlerini amatör bir ruhla sergilerken, farklı kültürleri öğreniyor, gelecekle ilgili umutlarını pekiştiriyor, evrensel değerler taşıyan çağdaş bir insan olma yönündeki becerilerini arttırıyor.

PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda tüm gösterimler tiyatroseverlerin katılımına açık ve ücretsiz sergileniyor.

İstanbul’un farklı bölgelerinden seçilerek buluşmada yer alan 30 okulun performansının çeşitli kategorilerde değerlendirildiği Ödül Töreni ise 26 Mayıs, Cuma günü saat 20.00’de Profilo Alışveriş Merkezi’nde yapılacak.

Yarışmaya katılan okullar ve Oyunları

Profilo

Tiyatro Buluşması’nda sergilenen komedi, dram, müzikal dallarındaki eserler, En İyi Oyun Ödülü, Övgüye Değer Oyun Ödülü, En İyi Kız Oyuncu Ödülü, Övgüye Değer Kız Oyuncu Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Övgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Dekor Ödülü, En İyi Kostüm Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Ödülü, Profilo Alışveriş Merkezi Özel Ödülü kategorilerinde tiyatro dünyasının önde gelen akademisyen ve sanatçılarından oluşan jüri tarafından değerlendirilip ödüllendiriliyor.

  1. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Jüri Üyeleri;

Uğur Demirpehlivan (Oyuncu)

Hilmi Zafer Şahin (İBBŞT-Dramaturg)

Bahar Filiz Ekinci (Yazar)

Yrd.Doç.Dr. Önder Paker (Beykent Üniversitesi)

Ali İpin (Oyuncu)

Oya Doğan(Gazeteci-Yazar)

Yıldırım Bayazıt (Oyuncu-Senarist)

Osman Gökhan Çam(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Derviş Çelik (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Sevgi Kökyar (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Çınar Er Türkgeldi (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Ali Alper Türkan (Oyuncu)

Özden İnal ( Yazar )

Hayrullah Kozak (Oyuncu)

Tolga Kayrak (Oyuncu)

Öğr.Gör. Burcu Gülcan Değirmenci( İstanbul Aydın Üniversitesi)

 

Şakir Demirpehlivan (Genel Sanat Yönetmeni)

 

 

Etkinlik ile detaylar için:

www.pam.com.tr

facebook.com/profilo avm

instagram.com/profilo avm

 

#pamtiyatrofest

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.