AST : Seyirci Kalmayacağız

0

Ankara Sanat Tiyatrosu, muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskı ve kapatmaları “baskılara seyirci kalmayacağız” diyerek protesto etti. Tiyatro üyeleri, oyunlara gelen izleyicilere BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı.

Çağlar Ballıktaş’ın BirGün’deki haberi

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ekibi, oyun izlemeye gelenlere BirGün, Evrensel ve Cumhuriyet gazetelerini dağıttı. Muhalif basın kuruluşlarına yapılan baskıları protesto eden tiyatro, dayanışma çağrısında bulunurken yaşanan baskılara seyirci kalmayacaklarını bildirdi.

ast-izleyicilere-gazete-dagitti-seyirci-kalmayacagiz-205641-1-1

 

Oyun öncesi muhalif gazeteleri izleyicilere dağıtan AST ekibi, yaptığı açıklamada, “Biz Ankara Sanat Tiyatrosu olarak sokaklarda söylediğimiz sözleri sahneden 54 yıldır sanatımızla söyledik ve söyleyeceğiz. Elimizdeki tek gücümüz sanatımızdır. Repliklerimiz yüreğimiz, kostümlerimiz bedenimiz. aksesuarlarımız elimiz, ayağımız, dekorumuz içinde yaşadığımız dünyamızdır. Tarihe o kadar çok ‘kara bir leke’ geçti ki kapkara olduk. Hayat perde diyene kadar seyircimizle birlikteyiz. Seyirci kalmayacağız” ifadelerine yer verdi.

www.dirensanat.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.