21. SADRİ ALIŞIK SİNEMA VE TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

0

21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında sadece oyuncu ödülleri veren ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’ töreni yapıldı. Bu yıl 21.si düzenlenen tören, Beşiktaş Belediyesi, HDI Sigorta ve Anadolu Efes’in katkılarıyla Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül törenine sinema, tiyatro ve sinema sektöründen çok sayıda isim katıldı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, ödül törenine ‘İftarlık Gazoz’ filmindeki rol arkadaşı Berat Efe Parlak’la birlikte geldi. ‘İftarlık Gazoz’ filminin çok beğenildiğini söyleyen Cem Yılmaz, çocuk oyuncu Berat Efe Parlak’ın filmde emeğinin çok olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Sadri Alışık ödülleri köklü bir ödül olma yolunda ilerliyor. Uzun zaman oldu. Yalnızca aday olduğumda değil olmadığımda da törene gelmeye çalışıyorum. Alışık ailesiyle bir duygu bağımız var.” diye konuştu.

Tiyatro dalında Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu adaylarından Emre Kınay da geceye kızı Duru’yla birlikte katıldı. Sahneye çıkışının 25. yılı olduğu bilgisini veren Kınay, böyle bir yılda aday olmasının kendisini daha da mutlu ettiğini dile getirdi. Kınay’ın kızı Duru ise babası gibi oyuncu olmayı düşünmediğini belirtti.

Geçen yıl Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nde ‘Deliha’ filmindeki rolüyle Yılın En Başarılı Kadın oyuncusu ödülünü alan Gupse Özay da geceye katılan isimler arasında yer aldı. Yeni projeleri hakkında bilgi veren Özay, geçen yıl ödül aldığı törende bu defa ödül vereceğini söyledi. Yaklaşık 20 kilo veren Özay’ın zayıf hali ise dikkatlerden kaçmadı.

Törende, sinema ve tiyatro olmak üzere iki ayrı alanda ve farlı kategorilerde toplam 27 ödül verildi. Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nin seçici kurulunda jüri başkanı Erden Kıral’ın yanı sıra Zuhal Olcay, Burak Göral, Prof. Dr. Bülent Vardar, Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ ve Vecdi Sayar yer aldı.

Gecede verilen ödüller şöyle:

SİNEMA ÖDÜLLERİ
Komedi dalında ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülü ‘İftarlık Gazoz’ filmindeki rolüyle  Cem Yılmaz oldu.
‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Guruldayan Kalpler” filmindeki rolüyle Algı Eke aldı.
‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülüne ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’ filmiyle Zafer Algöz layık görülürken,

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Hayalet Dayı’ filmiyle Esra Dermancıoğlu aldı.
Dram dalında da ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülünün sahibi ‘Sarmaşık’ filmindeki rolüyle Nadir Sarıbacak oldu.
‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülüne ise ‘Çekmeceler’ filmindeki rolüyle Ece Dizdarlayık görüldü.
‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü, ‘Sarmaşık’ filmiyle Kadir Çermik’e verilirken,

13148189_10154171173054084_71272014_o

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülü ise ‘Çekmeceler’ filmiyle Tilbe Saran’ın oldu.
Ekin Koç, ‘Senden Bana Kalan’ filminki performansıyla ‘Ayhan Işık Özel Ödülü’nü alırken, ‘İftarlık Gazoz’ filmindeki performansıyla Berat Efe Parlak ve ‘Nefesim Kesilene Kadar’ filmindeki performansıyla Ece Yüksel ise ‘Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.
‘Onur Ödülü”nü Türker İnanoğlu’nun aldığı gecede, ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’ne ise ‘Mustang’ filminin genç oyuncuları layık görüldü.

 

TİYATRO ÖDÜLLERİ

‘Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’, Rengin Uz, Cem Duygulu, Eser Rüzgar, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş, Ali Rıza Demirel, İsmet Üstekin’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.
Tiyatro ödülleri dram dalında, ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülü, ‘Kim Var Orada’ isimli oyundaki performansıyla Cüneyt Yalaz’a verildi.

13120833_10154171173534084_744024692_o
Cüneyt Yalaz En iyi erkek oyuncu ödülü – İlker yasin Keskin – Yardımcı rolde en iyi erkek oyuncu ödülünü BGST’nin Kim var orda oyunundaki performansları ile aldılar.

‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülüne ise ‘Medet’ isimli oyundaki performansıyla Melike Güner layık görüldü.
‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü ‘Kim Var Orada’ oyunundaki rolüyle İlker Yasin Keskin’e giderken,

‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise ‘Kabileler’ oyunundaki rolüyle Tuğçe Altuğ aldı.

TUĞÇE-ALTUĞ
‘Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal’ dalında ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ Kerem  Kobanbay olurken, ‘

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ise Ayça Varlıer seçildi.
‘Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülü Levent Öktem’e giderken, ‘Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülünü ise Selin Zafertepe aldı.

ÖZEL ÖDÜLLER

Ferhan Şensoy’un ‘Onur Ödülü’ aldığı gecede, ‘Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü’ ise Necla Uygur’a verildi.
‘Anadolu Efes Özel Ödülü’ne 7Tiyatro D 22’, ‘Üstün Akmen Özel Ödülü’ne ise ‘Yiğit Kocabıyık’ layık görülürken, ‘Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü’ ise Alan Ciwan’ın oldu.
Hatice Aslan, İrem Sak, Pınar Çağlar Gençtürk’ün ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’nü aldığı gecede, ‘HDI Sigorta Özel Ödülü’ ise ‘Sarı Sandalye’ tiyatro grubu tarafından sahnelenen ‘Açlık’ oyununa verildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.