SAVAŞ ALP BAŞAR ‘ALTIN KOZA’SINI GEZİ’DE HAYATINI KAYBEDENLERE ADADI

0

 

savaş alp başar

Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Savaş Alp Başar ödülünü,

"Özgürlük ve irade yolunda hayatlarını kaybeden 6 arkadaşıma adıyorum" diyerek aldı.

köksüz

Savaş Alp başar'ın oynadığı " Köksüz" adlı film; Yılmaz Güney Ödülü: Köksüz (Deniz Akçay Katıksız), En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Ahu Türkpençe ve Lale Başer (Köksüz),  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Melis Ebeler (Köksüz) ödüllerini aldı.
Filmin konusu:
Babasının ani ölümüyle dünyası başına yıkılan Feride, kimsesiz kalan ailesinde baba rolünü üstlenmek zorundadır. Genç kadın artık çaresiz annesi ve iki kardeşini kollamak durumundadır. Zamanla üstlendiği bu rol üzerine iyice yapışır ve gerçek anlamda bir ev reisi vazifesi yürütmeye başlar. Ancak bu durum bir süre sonra aile fertlerinin her birini tarifi zor bir drama sürükler. Anne Nurcan, çaresizce kızı Feride'yi kaybettiği kocası yerine koymaya, kardeşi İlker ise sorumluluğun Feride'ye verilmesinden iyice rahatsız olup ailesinden uzaklaşmaya başlar. Diğer yandan ise en küçükleri Özge'nin yalnızlıkla mücadelesi tüm hızıyla devam etmektedir. Feride'nin bu ağır yükten kurtulmak için bir karar verir ve bu karar herkesin kaderini değiştirir.
 Filmin yönetmen koltuğunda sinemadaki ilk uzun metraj deneyimine imza atan Deniz Akçay Katıksız bulunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.